Ceylin del Carmen Alvarado z tytułem Mistrzyni Europy w kolarstwie przełajowymfot. Dario Belingheri | Bettiniphoto

HomeRelacje

Ceylin del Carmen Alvarado z tytułem Mistrzyni Europy w kolarstwie przełajowym

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W holenderskim 's-Hertogenbosch ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa bez publiczności odbywają się Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym. Ze względu na regulacje epidemiczne obowiązujące w Holandii do rywalizacji dopuszczono tylko zawodników pełnoletnich, czyli U23 i elitę. Wyścigi juniorów zostały odwołane.

Pierwszym wyścigiem ME CX była rywalizacja Orlików (U23 mężczyzn), który przebiegł bez większych niespodzianek. Faworytem wyścigu był aktualny Mistrz Świata, Holender Ryan Kamp. I tak też się stało. Większość wyścigu przejechał samotnie na prowadzeniu. Pewnym novum jest, że podium uzupełnili zawodnicy z Wielkiej Brytanii – Thomas Mein oraz Cameron Mason. Mimo, że w Top10 znalazło się aż pięciu Holendrów, to zajęli oni dalsze lokaty.

Polacy nie startowali.

Pełne wyniki ME CX U23 mężczyzn

W wyścigu elity kobiet tak jak w Orlikach faworytką była aktualna Mistrzyni Świata, Ceylin del Carmen Alvarado, ale walki o tytuł nie zamierzały ułatwić jej rodaczki. Przez cały wyścigi mogliśmy oglądać zaciętą rywalizację między Alvarado, Annemarie Worst, Lucindą Brand i Denise Betsema. Walkę z czołówką próbowały nawiązać także Francuzka Perrine Clauzel, Włoszka Eva Lechner oraz Belgijka, była Mistrzyni Świata, Sanne Cant.

Zacięta walka jednak szarpała grupą i na okrążenie do końca na czele jechały tylko Alvarado i Worst, które tasowały się absolutnie do samego końca. O kolejności na mecie zadecydował sprinterski finisz, choć nie był on takim do jakiego zwykle jesteśmy przyzwyczajeni, bo prosta finiszowa do mety na tej trasie jest wyraźnie krótka.

Polacy nie startowali.

Pełne wyniki ME CX elita kobiet

Na niedzielę zaplanowane są wyścigi U23 kobiet oraz elity mężczyzn. Ten drugi o 13:30, do obejrzenia w Eurosport. Zapowiedź zawodów pod tym adresem.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0