Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym 2020 w holenderskim ’s-Hertogenbosch

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym 2020 w holenderskim ’s-Hertogenbosch

W cieniu pandemii koronawirusa i coraz większych obostrzeń w najbliższy weekend w Holandii w ścisłym reżimie sanitarnym rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym. Ze względu na obowiązujące w Holandii przepisy rywalizację ograniczono tylko do zawodników pełnoletnich czyli U23 oraz elity.

Na starcie stanie blisko 120 zawodników z kilkunastu krajów, choć nie będzie niespodzianką, że po tytuły sięgną przede wszystkim zawodnicy z Belgii i Holandii. Na pewno zaznaczyć swoją obecność będą chcieli także Brytyjczycy czy Francuzi oraz wyróżniające się zawodniczki z krajów o dużo mniejszej tradycji przełajowej jak Eva Lechner z Włoch czy Kata Blanka Vas z Węgier.

Na starcie nie zobaczymy Reprezentacji Polski. Kolarstwo przełajowe nie jest sportem olimpijskim, a co za tym idzie nie ma finansowania z Ministerstwa Sportu. A w jakiej kondycji jest Polski Związek Kolarski to wszyscy wiemy…

Na starcie ME CX nie zobaczymy także ani ubiegłorocznego triumfatora czyli Mathieu van der Poel’a ani Wout van Aert’a, którzy zbierają siły po sezonie szosowym. Do rywalizacji w przełajach mają wrócić na przełomie listopada i grudnia.

Dzięki Eurosport/GCN zawody elity będziemy mogli obejrzeć na żywo w Eurosport. I to z polskim komentarzem duetu Igor Błachut / Karol Dziambor!

Harmonogram wyścigów:

Sobota, 7 listopada 2020:

  • 12:30 – U23 mężczyzn
  • 14:00 – Elita kobiet – na żywo na Eurosport 2 oraz Eurosport Playerze

Niedziela, 8 listopada 2020:

  • 12:00 – U23 kobiet
  • 13:30 – Elita mężczyzn – na żywo na Eurosport 2 oraz Eurosport Playerze

Strona internetowa: ek-veldrijden.nl

Live timing: chronorace.be

FB: facebook.com/ekveldrijden

Twitter: twitter.com/ekveldrijden

COMMENTS

DISQUS: 0