Wyniki – 24-25 października 2020

HomeWyniki

Wyniki – 24-25 października 2020

Wyniki – 13-14 października 2018
Accent Racing Team odkrywa karty!
Bartosz Mikler (Victoria Accent Jarocin): “chcę zarażać ludzi cyclocrossem”
Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) – CX klasa A, Hucisko / PP CX, Mikołów
Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Puchar Strefy MTB Sudety, Walim

Miniony weekend to przede wszystkim Mistrzostwa Świata w maratonie MTB, które rozegrane zostały w Turcji, a skąd ze srebrnym medalem wróciła Maja Włoszczowska. O tym jest osobny wpis.

W kraju, dopóki sytuacja na to pozwala, odbył się finał Poland Bike Marathon, ale przede wszystkim aż cztery zawody przełajowe – dwa Pucharu Polski w cyclocrossie w Suszcu oraz Katowicach, a także amatorskie wyścigi Stevens Cyclocross Cup i Syrenka CX. Popularność cyclocrossu z roku na rok w Polsce wzrasta, a wiele osób bardzo chętnie wybiera tę właśnie formę aktywności w okresie jesieni i zimy. W sumie w zawodach przełajowych, na rowerach przełajowych (!!!), w ten weekend na starcie stanęło kilkaste osób.

Jeśli chodzi o Puchar Polski, to w większości przypadków nasi zawodnicy dostali lekcję od naszych sąsiadów z Czech. O ile w elicie możemy mówić o wyrównanej walce, o tyle w młodszych kategoriach wiekowych nasi zawodnicy istotnie odstają od kolegów z Czech.

Skoro o zagranicy, to w niedzielę odbył się Telenet Superprestige w Ruddevoorde, gdzie zarówno w elicie kobiet, jak i mężczyzn mieliśmy zaciętą i wyrównaną walkę do samego końca. Polecam obejrzeć powtórki na Eurosport Playerze.

W elicie kobiet mieliśmy aż dziesięć zawodniczek, które zmieściły się w pierwszej minucie od zakończenia rywalizacji, a samo rozstrzygnięcie przyniósł sprint na kreskę. Wygrała Ceylin del Carmen Alvarado, przed Annemarie Worst i Lucindą Brand.

Równie zacięta rywalizacja była także w wyścigu elity mężczyzn. Tu kolejne w tym sezonie zwycięstwo wywalczył Eli Iserbyt, który na metę wjechał kilkanaście sekund przed Toonem Aerts’em i Larsem van der Haar’em.

Pełne wyniki Telenet Superprestige Ruddevoorde

W Niemczech odbyły się mistrzostwa tego kraju w cross country. W elicie triumfowali Maximilian Brandl i Elisabeth Brandau. Pełne wyniki.

LOTTO Poland Bike Marathon – Warszawa Wawer

MAX

  1. Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
  2. Michał Glanz – Warszawa
  3. Łukasz Góralewski – KK Catena Wyszków
  1. Magdalena Gąsiewska – Warszawa
  2. Alicja Napióra – KS HURTAP
  3. Sylwia Zduniak – Mybike.pl

MINI

  1. Adrian Kuczyński – KK Catena Wyszków
  2. Patryk Białek – KAMYK Radzymin MTB Team
  3. Bartosz Niebielski – KAMYK Radzymin MTB Team
  1. Magdalena Sobczak – Wieliszew heron team
  2. Katarzyna Praszczałek – UKK Huragan Wołomin
  3. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Wieliszew heron team

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Suszec

Elita:

  1. Marek Konwa – UKS Krupiński Suszec Konwa Bike
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin Accent
  3. Jakub Riman – TJ Auto Skoda Mlada Boleslav (U23)
  1. Nikola Bejgerova – Team Dukla Praha
  2. Tereza Vanickova – IVAR CS Author (U23)
  3. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team

U23:

  1. Jakub Riman – TJ Auta Skoda Mlada Boleslav
  2. Robert Hula – Expres.cz Tufo Team Kolin
  3. Konrad Panglisz – UKS Wygoda Białystok
  1. Tereza Vanickova – IVAR CS Author
  2. Elizabeth Ungermanova – TJ Auto Skoda Mlada Boleslav
  3. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów Pfleiderer

Juniorka:

  1. Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  2. Łucja Szramowska – UKS Avatar
  3. KAterina Knihova – Expres.cz Tufo Team Kolin

Masters I:

  1. Maksymilina Bieniasz – Bieniasz Bike Elmex Electric
  2. Marcin Mróz – Mróz Ełk
  3. Przemysła Baranowski – Białobłocki Pro Coaching

Masters II:

  1. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Elmex Electric
  3. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski

Masters III:

  1. Krzysztof Gierczak – Kryss Cyclo Przemyśl
  2. Jacek Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  3. Wojciech Bartolewski – Ecocolor.pl

Masters IV:

  1. Andrzej Misina – Grupa Kolarska Gliwice
  2. Zbigniew Krzeszowiec – Euro Bike Kaczmarek Electric

Amator:

  1. Michał Paterak – LKS Bryksjusz Gościęcin
  2. Daniel Smolarz
  3. Grzegorz Mazur – MetroBikes.pl

Pełne wyniki – link

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Katowice

Elita

  1. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin / Accent
  2. Marek Konwa – UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike
  3. Jakub Riman – TJ AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAV
  1. Nikola Bajgerova – Team Dukla Praha
  2. Tereza Vanickova – IVAR CS Author Team (U23)
  3. Elizabeth Ungermanova – TJ Auto Skoda Mlada Boleslav (U23)

Orlik

  1. Jakub Riman – TJ AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAV
  2. Robert Hula – EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN
  3. Matyas Jiri Bredler – TJ AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAV
  1. Tereza Vanickova – IVAR CS Author Team (U23)
  2. Elizabeth Ungermanova – TJ Auto Skoda Mlada Boleslav (U23)
  3. Dominika Włodarczyk – MAT Atom Deweloper Wrocław

Junior:

  1. Filip Jech – ADASTRA CYCLING TEAM
  2. Jaroslav Vykydal – TJ AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAV
  3. Patryk Janiszewski – AMG CYBINKA TEAM

Juniorka:

  1. Malwina Mul – KLKS “AZALIA” Brzóza Królewska
  2. Natalia Muskus – KLKS “AZALIA” Brzóza Królewska
  3. Wiktoria Gładosz – LUKS TRASA-EKO-GŁOGÓW

Masters I:

  1. Szczepan Paszek – FIT Wheels.EU/Bikestacja.PL
  2. Maksymilian Bieniasz – Bieniasz Bike Elmex Electric
  3. Marcin Mróz – Mróz Ełk

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek
  2. Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Elmex Electric
  3. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody dostawcze

Masters III:

  1. Krzysztof Gierczak – Kryss Cyklo Przemyśl
  2. Jacek Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  3. Wojciech Bartolewski – Ecocolor.pl

Masters IV:

  1. Andrzej Msisina – Grupa Kolarska Gliwice
  2. Marek Sorbian – KS Team Hurom Masters
  3. Edward Nisztuk – Niezrzeszony

Amator:

  1. Michał Paterak – LKS Bryksjusz Gościęcin
  2. Filip Owczarek
  3. Grzegorz Mazur – Metrobikes.pl
  1. Lenka Jaklova – ACS Drak Vrbno
  2. Sławomira Gajdzik
  3. Iwona Migda – Heineken Kraków

Pełne wyniki – link

Stevens Cyclocross Cup – Choszczno

Cyklosport:

  1. Jakub Orzechowski – Protour Racing Team
  2. Adrian Zimny – Moya Racing Team
  3. Kamil Więcek – Arka 1 Stargard

Junior:

  1. Kacper Szabunia – LKS POM Strzelce Krajeńskie
  2. Michał Jaskuła – Warszawski Klub Kolarski
  3. Bartłomiej Bacieczko – LKS POM Strzelce Krajeńskie

Juniorka:

  1. Jadzia Kucharska – Belta Team Gdańsk
  2. Weronika Paziewicz – LKS POM Strzelce Krajeńskie
  3. Weronika Tabała – Bosco Cyclocross Team

Masters I:

  1. Kacper Szczepaniak – Szczepan Bike
  2. Paweł Szczepaniak – Szczepan Bike
  3. Maciej Iwko – Szczepan Bike

Masters II:

  1. Mateusz Łangowski
  2. Przemysła Burzych – Protour Racing Team
  3. Przemysław Olejnik – Tryton Bike Team

Masters III:

  1. Grzegorz Kalenko – Bike Team roletki.home.pl
  2. Sylwester Ceniuch
  3. Kazimierz Szczepaniak – Szczepan Bike

Pełne wyniki – link

Syrenka CX – PGE Narodowy, Warszawa

  1. Kuba Perzyna
  2. Błażej Jakóbowski – WGR
  3. Marcin Szewczyk – Ośka Warszawa

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0