Great Lakes Gravel 2020 – ultra maraton mazurskimi szutrami

HomeZapowiedzi

Great Lakes Gravel 2020 – ultra maraton mazurskimi szutrami

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Great Lakes Gravel to coś więcej niż wyścig, to wielka przygoda, która zaprasza do Krainy Tysiąca Jezior na najlepsze szutrowe drogi w Polsce. Już we wrześniu będziecie mogli zmierzyć się z trasą, która nie tylko oczaruje i zachwyci, ale także będzie prawdziwym sprawdzianem dla głowy i ciała. Jeżeli myśleliście, że widok graveli na szutrowych autostradach dostępny jest tylko w materiałach marketingowych, to tutaj dostaniecie szansę doświadczenia tego naprawdę.

Jak przystało na ultra wyścig, formuła zakłada pełną samowystarczalność. Do pokonania będzie pętla o długości około 450 km, na którą przewidziany jest limit czasowy 72 godzin. W tym czasie zmierzycie się z trasą, która absolutnie Was zachwyci. Prowadzi bowiem przez najpiękniejsze zakątki Mazur i Suwalszczyzny. Rozpoczniemy na Mazurach, w samym ich sercu, w okolicach Mrągowa, gdzie zlokalizowany będzie start i meta. Oczywiście widoki, które zobaczycie złagodzą jedynie wysiłek, który trzeba będzie włożyć w pokonanie pętli, bo ma to być wyzwanie dla ducha i ciała.

Motywem przewodnim trasy są oczywiście jeziora, nie mogło być inaczej w przypadku tego miejsca. To one wyznaczają krętą drogę, która prawdopodobnie ani przez chwilę nie będzie płaska. Przed Wami każdy rodzaj nawierzchni, a więc szuter, bruk, leśne ścieżki i tylko krótkie odcinki asfaltowe, których łączna długość nie przekroczy 10% całego dystansu. To właśnie szuter będzie esencją tego wyścigu, pojedziecie drogami, które można wklejać do rowerowych pocztówek.

Lekko nie będzie! Już po starcie czeka Was sporo podjazdów. Pętla prowadzi na północ, gdzie miniemy dawną kwaterę Hitlera, czyli Wilczy Szaniec, by popędzić w kierunku Węgorzewa i Jeziora Dargin i Mamry, które przetniemy urokliwą drogą przez port w Sztynorcie. Następnie wkroczymy na szlak Mazur Garbatych przemierzając Puszczę Borecką w kierunku Gołdapii. Tam czeka Was festiwal podjazdów (i zjazdów) ze wspinaczką pod Gołdapską Górę włącznie. Następnie wkroczymy do oszałamiającej Puszczy Romnickiej, którą przekroczymy śladami jej legendarnych jeleni. Następnie zaliczając słynne mosty w Stańczykach popędzicie nad samym brzegiem najgłębszego jeziora w Polsce, czyli Hańczy. Stamtąd przez Dolinę Rospudy wjedziecie na szutrowe autostrady znane między innymi z tras Rajdu Polski. Nie zabraknie także Jeziora Śniardwy, którego północnym przebiegiem przejedziemy do Mikołajek i stamtąd pięknymi szutrami do Mrągowa. Żeby jednak nie było aż tak sielsko, tuż przed metą czekają na Was niesamowite single Bike Parku Poręby i wspinaczka przez Górę Czterech Wiatrów. To, co dodatkowo zobaczycie po drodze, będzie już wyłącznie Waszym przeżyciem, którego nikt nie zabierze.

Założeniem było stworzenie pętli ze startem i metą w tym samym miejscu. Dzięki temu nie będzie skomplikowanej logistyki, możecie na start dojechać swoim samochodem i wrócić tak samo do domu. Oczywiście taktyka na przejechanie trasy będzie dowolna, ale zaplanowaliśmy ją w regionie atrakcyjnym turystycznie, dlatego nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem noclegu pod dachem. Każdy z uczestników otrzyma tracker, dzięki czemu będzie można śledzić jego pozycję live na stronie wyścigu. Mimo, że motywem przewodnim jest szuter w nazwie nie faworyzujemy graveli. Zapraszamy każdego na każdym rowerze, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Więcej szczegółów już wkrótce, a póki co możesz dołączyć do wydarzenia na FB albo śledzić rozwój Great Lakes Gravel za pośrednictwem fanpage. Już niedługo wrzucimy pierwsze zdjęcia z trasy!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0