Plan na weekend 36/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 36/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Mistrzostwa Świata trwają w najlepsze, o czym możesz przeczytać w zapowiedzi, żeby nie przegapić tego co jeszcze się tam wydarzy, a także się dowiedzieć z wpisu z wynikami, co tam się już wydarzyło.

W ten weekend w kraju sporo wyścigów nie tylko dla amatorów. W Głuchołazach CykloOpawy czyli przedostatnia runda Pucharu Polski, a dzień później w tej samej lokalizacji Gold Hill MTB Maraton.

Trzymając się wątku cross country – Mała Liga XC w podwarszawskim Zagórzu, a w Kudowej Zdroju „XC Kudowa„.

Także w sobotę Rowerem na Śnieżkę oraz organizowany przez Lasy Państwowe nad Zalewem Wiślanym Kadyny MTB Maraton. Z maratonów warto też wyróżnić Bike Atelier MTB Maraton w Żywcu, Maratony Kresowe w Supraślu, Trigar MTB Maraton w Kartuzach.

Oprócz tego LOTTO Poland Bike Marathon w Markach, Milko Mazury MTB w Krutyni, Gryf Maraton w Szczecinie oraz Kaczmarek Electric MTB Maraton w Bolesławcu.

Przechodząc jednak do tego co przyniesie pierwszy pełny powakacyjny weekend czyli 7-8 września 2019. Przede wszystkim Finał Pucharu Świata w kolarstwie górskim (zarówno XC, jak i DH). W kraju z kolei najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, którego gospodarzem będzie Gdynia.

Z ciekawych zawodów na pewno warto wymienić:

  • Bike Maraton w Ludwikowicach Kłodzkich
  • Milko Mazury MTB w Olsztynie
  • MTB Cross Maraton w Miedzianej Górze
  • Północna Liga XC w Świeciu
  • Scott MTB Challenge w Cybince

Na mapie mamy też debiut Cross MTB Maraton w Sosnowicy. Oprócz tego LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku, Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Zarzeczewie, BMW Maraton MTB w Zawierciu, Legia MTB Maraton w Zwoleniu, MTB Lubenia w Straszydle.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0