Plan na weekend 19/2019

Plan na weekend 19/2019

Północna Liga MTB XC – kalendarz 2018
Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB ponownie w Chorzowie
24. edycja Praskich Schodów
Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini) – Cyklo Gdynia XC / Dobrzyń XCO
Maciej Jeziorski (Romet Factory Racing) – Puchar Czech XCO, Bedrichov

Przed nami wiele emocji, zarówno dla tych, którzy będą startować, jak i dla tych, którzy chcą skupić się na kibicowaniu. W sobotę startuje Giro d’Italia, a w niedzielę Tour of California – oba do obejrzenia na Eurosport.

Do Europy ściągają kolarze górscy z całego świata, bo za tydzień mamy dwa Puchary Świata, jeden po drugim – najpierw w niemieckim Albstadt, a później w czeskim Novym Meste na Morave. Z tego też powodu mocnej obsady można spodziewać się na większości wyścigów na starym kontynencie, zapewnie najwięcej będzie się dziać na Profixx Swiss Bike Cup w Solothurn. Nie mniej ciekawie zapowiada się Puchar Czech w Pec pod Snezkou. Do tego mamy jeszcze wyścig UCI na Słowacji, Węgrzech, Słowenii czy Wielkiej Brytanii. Każdy pewnie skorzysta, żeby przepalić nogę i złapać dodatkowe punkty.

Także w Polsce, w sobotę Górale na Start w Wałbrzychu, z kategorią UCI C1 – niektórzy zawodnicy z Wałbrzycha planują pojechać prosto do Czech. Więcej na ten temat tu.

Jeszcze przed weekendem rozpoczęło się kilka wyścigów etapowych – m.in. La Rioja Race, Belgian Mountainbike Challenge oraz Kivoli MTB Fest. Jeśli mowa o etapówkach, to w piątek rozpoczyna się trzecia edycja wyścigu Dukla Wolf Race, o którym możecie tu.

Kalendarz zawodów w kraju na zbliżający weekend jest zdominowany przez maratony. Pod dużym znakiem zapytania stoi popularność maratonu w Krakowie organizowanego przez Czesława Langa, który po dwóch latach stracił tytularnego sponsora i aktualne funkcjonuje jako Lang Team Maratony Rowerowe. Na mapie maratonów debiutuje Gniew, a ponad to same klasyki – poczynając do Polanicy Zdrój, a kończąc na Sulechowie, Nadarzynie czy Morawicy. Wisienką na torcie jest Mała Liga XC, która zaprasza na cross country do Wiązownej, która uchodzi za jedną z najciekawszych miejscówek w tym rejonie kraju.

Sobota, 11 maja 2019:

  • Bike Maraton – Polanica Zdrój
  • Lang Team Maratony Rowerowe – Kraków
  • Mała Liga XC – Wiązowna
  • Quark Gniewski Maraton MTB – Gniew

Niedziela:

  • Bike Cross Maraton – Skoki
  • Grand Prix MTB XC – Wodzisław Śląski
  • Kaczmarek Electric MTB – Sulechów
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Nadarzyn
  • Maratony Kresowe – Niemenczyn
  • MTB Cross Maraton – Morawica

W najbliższy weekend ruszają także eventy testowe Meridy. Na początek Bielsko i Lubin. Zainteresowani powinni po więcej informacji zajrzeć tu.

Z kolei Giant zaprasza na testy do Olsztyna – więcej informacji o tym wydarzeniu, jak i kolejnych znajdziecie tu.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 1