Międzynarodowa rywalizacja w kolejnej odsłonie Pucharu Polski XCO w Wałbrzychu

HomeZapowiedzi

Międzynarodowa rywalizacja w kolejnej odsłonie Pucharu Polski XCO w Wałbrzychu

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w najbliższą sobotę 11 maja startuje wyścig MTB „Górale na Start”. W tym roku dzięki udanej współpracy KKW Nexelo Wałbrzych z Gminą Wałbrzych oraz Spółką Aqua-Zdrój wyścig awansował do wyższej kategorii UCI C1 i jest tym samym drugim pod względem rangi wyścigiem w Polsce.

Dla zawodników startujących w kategorii Elita będzie to okazja do zdobycia punktów w rankingu światowym, które decydują o udziale w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Natomiast dla zawodników kategorii junior punkty UCI mają niezwykle istotne znacznie w kontekście startów w Mistrzostwach Świata, Europy i Pucharach Świata.

Na listach startowych widnieje już 7 narodowości a swój start potwierdziła m.in. wicemistrzyni olimpijska z Rio – Maja Włoszczowska z Kross Racing Team. Oprócz zawodników z zagranicy, w Wałbrzychu zjawią się najlepsi zawodnicy z całej Polski biorący udział w rywalizacji w ramach cyklu Pucharu Polski MTB. W najliczniejszych wyścigach dnia na trasie znajdować się będzie jednocześnie blisko 100 zawodników – jest to gwarancja spektakularnego widowiska dla każdego kibica, które można dogodnie obserwować z każdego miejsca w Parku Sobieskiego.

Harmonogram Startów- Park im. Jana III Sobieskiego, Sobota, 11 maja:

09:00 – Wyścigi dodatkowe dla amatorów i masters
10:00 – kategoria Żak, Żakini, Młodzik i Młodziczka
11:0 0- kategoria Junior Młodszy
12:20 – kategorie Juniorka Młodsza, Juniorka UCI, ELITA KOBIET UCI C1
14:05 – kategorie Junior UCI, ELITA MĘŻCZYZN UCI c1
15:45 – Wyścigi dla dzieci
16:45 – Ceremonia Dekoracji

Na trasie wyścigu podczas wyścigów Elity w godzinach 12:00-15:45, w najbardziej charakterystycznym punkcie trasy, Rockgardenie Nexelo, rozstawiona będzie „Strefa Kibica” z muzyką i komentarzem na żywo. Zapraszamy wszystkich kibiców do aktywnego wspierania zawodników w walce z trasą i konkurencją!

Dla zawodników natomiast przygotowano nie lada atrakcję i premię NEXELO za najszybsze pokonanie pierwszego okrążenia, do zgarnięcia jest 2000 pln w Elicie kobiet i Elicie mężczyzn.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0