Plan na weekend 18/2019

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 18/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Rozpoczynający się właśnie teraz dla niektórych długi weekend zacznie się akcentami spod znaku cross country – 1 maja debiutujące w Pucharze Polski XCO Żukowo, które od kilku lat budowało swoją mocną pozycję na krajowej mapie. Równolegle w tym samym czasie w Gorzowie Wielkopolskim także XCO, zaliczane do Zachodniej Ligi MTB.

W piątek 3 maja Solid MTB Maraton w Śremie. Za to pozostali organizatorzy dają nam wytchnienie i czas na „luźne” kręcenie. Możecie w tym czasie zajrzeć na nieotwarte oficjalnie single „Pasmo Rowerowe Olbrzymy” w okolicach Jeleniej Góry (info), czy w sobotę 4 maja wziąć udział w otwarciu Singletrack Glacensis w Bardo – więcej informacji tu.

Kolejne zorganizowane wyścigi dopiero w niedzielę 5 maja, a tych już jest naprawdę sporo:

  • Bike’owy Maraton MTB – Długa Goślina
  • Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza – zapowiedź
  • Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Rawa Mazowiecka
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Radzymin
  • Lubsko Cross Duathlon – Lubsko
  • Podkarpackie Maratony Rowerowe „Szprycha” – Łańcucki Maraton MTB – Łańcut – link
  • Milko Mazury MTB – Warchały – zapowiedź
  • Puchar Strefy MTB Sudety – Walim
  • Puchar Szlaku Solnego – Zbylitowska Góra

Dla wieloboistów w niedzielę zaplanowany jest także MTB Trithlon Gdańsk, gdzie część dla rowerów górskich rozegrana zostanie na terenach TPK. Więcej informacji tu.

Na pewno też część z Was ma już dawno zaplanowany wyjazd na BIKE Festival w Riva del Garda, który z roku na rok staje się coraz ciekawszym wydarzeniem nie tylko ze sportowego, ale ogólnie, branżowego punktu widzenia. Kulminacyjnym punktem jest jak co roku sobotni Rocky Mountain BIKE Marathon, który startuje o 7:30 rano, a na zawodników czekają trasy o długości i przewyższeniu od 28 / 700m do 90 / 3900 m. Wszystkie informacje na temat festiwalu znajdziecie tu.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0