Zakończ majówkę na rowerze. Bike Atelier MTB Maraton 5 maja w Dąbrowie Górniczej

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Zakończ majówkę na rowerze. Bike Atelier MTB Maraton 5 maja w Dąbrowie Górniczej

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

To może być mocny rowerowy akcent na zakończenie majówki – mówią organizatorzy Bike Atelier MTB Maratonu, który w niedzielę 5 maja odbędzie się w Dąbrowie Górniczej.

Jedna z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce od lat przyciąga tam mnóstwo miłośników dwóch kółek.

Ponad 1200 osób wystartowało w październiku ubiegłego roku w Dąbrowie Górniczej w finale Bike Atelier MTB Maratonu 2018. W obecnym sezonie jeden z największych maratonów rowerowych w Polsce zagości tam już w niedzielę 5 maja. – Trasa będzie generalnie nieco trudniejsza niż w zeszłym roku – zapowiada Grzegorz Smaczyński, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. Miasteczko startowe będzie zlokalizowane w Dąbrowie Górniczej na stadionie UKS Pionier (ul. Mieszka I). Stamtąd zawodnicy ruszą w teren. – Asfalt będzie ograniczony do minimum. Trasa będzie prowadziła głównie lasami, na dystansie Pro będzie sporo dróg szutrowych i kilka rzeczek do pokonania. Nie zabraknie stromych podjazdów, wymagających technicznie zjazdów i singletracków – tłumaczy Grzegorz Smaczyński. Jego zdaniem w Dąbrowie Górniczej można się spodziewać wyzwania trudniejszego niż podczas niedawnej inauguracji Bike Atelier MTB Maratonu w Rybniku. – Będzie pagórkowato, ale zdecydowana większość uczestników powinna poradzić sobie z dąbrowskimi podjazdami bez zsiadania z roweru – uspokaja organizator wyścigu.

Trasa była świetna, szybka i wymagająca technicznie. Było na niej dużo „singli” i korzeni. Mimo że jechałem krótki dystans, łatwo nie było. Najtrudniejsza była chyba ostatnia sekcja „singli” z korzeniami. Trzeba było mieć naprawdę dobrą technikę, żeby przejechać ją szybko i bez wywrotki – mówił Marcin Reszka na mecie październikowego wyścigu w Dąbrowie Górniczej. Tym razem dystans Pro będzie liczył ok. 61 km i 660 m przewyższenia, a dystans Hobby/Family ok. 28 km i ok. 500 m przewyższenia. Na dystansie Pro można się spodziewać czołowych zawodników i zawodniczek MTB w Polsce, jednak nie tylko oni znajdą w Dąbrowie Górniczej coś dla siebie. W kategorii Family pod okiem opiekunów mogą wystartować kilkunastoletni pasjonaci kolarstwa. Jest też kategoria Kido, w której najmłodsi na dwóch lub czterech kółkach, a nawet na rowerkach biegowych mogą się ścigać na osobnych dostosowanych do wieku krótkich trasach. W kategorii tej, nastawionej przede wszystkim na dobrą zabawę, mogą ich wspierać rodzice.

Program wyścigu

Biuro zawodów
Stadion UKS Pionier
ul. Mieszka I
42-520 Dąbrowa Górnicza

Zapisy w biurze zawodów
Sobota 4 maja: 17:00-19:00
Niedziela 5 maja: 8.00-10.30
Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
Rywalizacja dla dzieci w wieku 7-8 lat oraz 9-11 lat: 10.00-11.00
Ustawianie zawodników w sektorach startowych
Na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY: 11.00
Start maratonu
Dystanse PRO, HOBBY, FAMILY: 11.30
Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
Rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych do 4 lat oraz 4-6 lat: 11.50-12.20

Dekoracja
13.00 – dekoracja dystansu KIDO (wyścigi dziecięce)
14.30 – dekoracja dystansów HOBBY oraz FAMILY
15.30 – dekoracja dystansu PRO
Konkurs
15.50 – finał konkursu dla zawodników

Niezależnie od umiejętności, poziomu wytrenowania i wieku, każdy miłośnik MTB będzie mógł się sprawdzić w Dąbrowie Górniczej. – To może być mocny rowerowy akcent na zakończenie majówki – uważa Grzegorz Smaczyński. Ten, kto chciałby zamknąć ją w ten sposób, powinien zarejestrować się na wyścig na www.bikeateliermaraton.pl bądź w biurze zawodów. Rejestracja online obowiązuje do piątku włącznie, później można się zapisać w biurze zawodów czynnym w sobotę od 17.00 do 19.00 i w niedzielę od 8.00 do 10.30.

Źródło zdjęć: Bike Atelier, Magdalena Wójcik, fotokompozytor.pl

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0