Plan na weekend 44/2018

Plan na weekend 44/2018

REKLAMA
Plan na weekend 10/2018
Karol Dziambor (Teobike Evanlite Team) – Cross Kędzierzyn TriBike, Kędzierzyn Koźle / Bryksy Cross, Gościęcin
Urban Cyclocross Zurich 2016 [wideo]
Dobre starty Marka Konwy w Czechach i na Słowacji
Komentarze postartowe – 4(3)/2014 – Żagań

W czwartek Wszystkich Świętych, w piątek Dzień Zaduszny. Nie bez powodu właśnie na 4 listopada organizatorzy wybrali datę I Memoriału Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata. 9 listopada minął trzy lata od nagłej śmierci Sebastiana. Z kolei Jacek “Lewa Wolna” Głowacki zginął w wypadku samochodowym rok temu, 25 października. Obaj byli znanymi i bardzo cenionymi przede wszystkim w wielkopolskim środowisku kolarzami. Memoriał ich imienia odbędzię na poznańskich Winogradach. Zawody przeznaczone są zarówno dla posiadaczy rowerów górskich, jak i przełajówek. Więcej informacji w wydarzeniu.

Ze sportowego punktu widzenia niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem weekendu będą Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym. Szczegółową zapowiedź wraz z planem transmisji możecie znaleźć tu. Zawody od piątku do niedzieli rozegrane zostaną dla kategorii Elita, U23, Junior oraz Masters. Polskę reprezentować będą juniorzy oraz jeden zawodnik elity – Marek Konwa.

Równolegle w Kanadzie rozegrane zostaną Pan-Amerykańskie Mistrzostwa, także dla kategorii Elita i Masters. Te także będzie można obejrzeć live, dzięki Cyclocross Magazine – link.

W krajowym kalendarzu przełajowym w sobotę wyścig w Kotowicach na Dolnym Śląsku, a w niedzielę w Zielonej Górze.

Warto też wspomnieć, że w poniedziałek 5 listopada zaczynają się w Chinach Mistrzostwa Świata w eliminatorze oraz kolarstwie miejskim (???) czyli trial i bmx. Polskę będą reprezentować Marta Turoboś, Karol Serwin oraz Patryk Teul.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0