Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym 2018 – 's-Hertogenbosch, Holandia

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym 2018 – 's-Hertogenbosch, Holandia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


272 zawodników z 20 krajów zgłoszonych jest do czempionatu kontynentu. Wyścigi główne czyli dla kategorii Elity, U23 i juniorów zaplanowane są na niedzielę, ale wcześniej, już od piątku, na trasie rywalizować będą Mastersi.

Najwięcej emocji na pewno przyniesie wyścig elity mężczyzn, gdzie po raz pierwszym do walki o tytuł najlepszego na starym kontynencie staną broniący tytułu Matheieu van der Poel oraz Wout van Aert. Warto przypomnieć, że dopiero trzy lata temu wprowadzono na ME CX kategorię elita – wcześniej były to zawody tylko dla juniorów oraz orlików. Na starcie nie zabraknie też innych zawodników z Belgii takich jak Toon Aerts (ME CX 2016), Laurens Sweeck, Michael Vanthourenhout oraz Holendrów – Lars van der Haar (Vice ME CX 2017).

Polskę reprezentować będzie Marek Konwa.

W wyścigu kobiet nie zabraknie Marianne Vos, która w tym sezonie prezentuje super dyspozycję, na koncie ma już siedem tęczowych koszulek oraz trzy tytuły Mistrzyni Europy. Głównymi rywalkami będą Sanne Cant, Helen Wyman, Annemarie Worst czy Alice Maria Arzuffi.

Żadna zawodniczka z Polski nie została zgłoszona do wyścigu.

W wyścigu U23 mocnym fawortyem zdaje się być Eli Iserbyt, który będzie bronił zdobytego tytułu. Wśród kobiet rywalizacja prawdopodobnie rozegra się między Holenderką Caylin Del Carmen i Francuską Marion Norber Riberolle.

Do wyścigów U23 także nie ma zostali zgłoszeni zawodnicy z Polski.

W rywalizacji Juniorów zapowiada się na pojedynek trzech nacji – Holandii (Luke Verburg), Belgii (Witse Meeussen) oraz Czech (Jakub Toupalik, Tomas Jezek oraz Jan Zatloukal).

Polskę reprezentować będzie sześciu Polaków – Hubert Drobek, Karol Dziambor, Jakub Musialik, Antoniii Olszar, Szymon Pomian i Sebastian Żurek.

Warto w tym miejscu podkreślić, że z racji sytuacji w PZKol nie ma ani Kadry Narodowej w przełajach, ani Reprezentacji Polski w przełajach. Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy jadą na własną rękę.

Jeśli chodzi o transmisję z zawodów, to niedzielne wyścigi będą transmitowane za pośrednictwem Eurosport Playera – 13:45 elita kobiet, 15:05 elita mężczyzn.

Więcej informacji na stronie internetowej ME CX 2019.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0