Plan na weekend 43/2018

Plan na weekend 43/2018

Plan na weekend 4/2017
Karol Dziambor(Accent Racing Team): “Imprezy mistrzowskie rządzą się swoimi prawami”
Zawodnicy Volskwagena na podium w Szczekocinach i Koziegłowach
Plan na weekend 48/2016
Wyniki – 27-28 stycznia 2018

Jeśli myślisz o kolejnym sezonie w kolarstwie górskim, to możesz do obserwowanych dodać nasz tag “kalendarz 2019“, gdzie stopniowo wraz z napływającymi informacjami będziemy publikować kalendarze wyścigów, które miałyby się odbyć w przyszłym sezonie.

A sezon przełajowy w pełni. Nie może być inaczej, jeśli tylko w ten weekend w kalendarzu UCI jest aż 17 wyścigów przełajowych. Najważniejsze to sobotni Soudal Classics w Neerpelt, Toi Toi Cup w czeskim Slany oraz niedzielne Telenet Superprestige w Rudderboorde i przełajowe Grand Prix w słowackiej Trnavie. Na belgijskich wyścigach znajdziemy na pewno mocną stawkę, a na czeskich i słowackich nie powinno zabraknąć polskich nazwisk.

W kraju kumulacja – cztery wyścigi przełajowe. Dwa z kalendarza PZKol – w sobotę w Hucisku, a w niedzielę BMC Taurus Cup w Mikołowie. Z kolei amatorzy mogą się ścigać w sobotę na Syrenka CX w Warszawie oraz w niedzielę na Scott Cyclocross Challenge w Barlinku.

Ponadto w ten weekend Mistrzostwa Świata Xterra oraz Red Bull Rampage z udziałem Szymona Godźka – więcej na temat RBR do przeczytania tu.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0