Plan na weekend 43/2018

Plan na weekend 43/2018

REKLAMA
Urban Cyclocross Zurich 2016 [wideo]
Zuzanna Krzystała: 5 powodów, dla których warto jeździć przełaje
Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym w Białymstoku
Wyniki – 17-18 października 2015
Kalendarzowy updejt – “C” i “X”

Jeśli myślisz o kolejnym sezonie w kolarstwie górskim, to możesz do obserwowanych dodać nasz tag “kalendarz 2019“, gdzie stopniowo wraz z napływającymi informacjami będziemy publikować kalendarze wyścigów, które miałyby się odbyć w przyszłym sezonie.

A sezon przełajowy w pełni. Nie może być inaczej, jeśli tylko w ten weekend w kalendarzu UCI jest aż 17 wyścigów przełajowych. Najważniejsze to sobotni Soudal Classics w Neerpelt, Toi Toi Cup w czeskim Slany oraz niedzielne Telenet Superprestige w Rudderboorde i przełajowe Grand Prix w słowackiej Trnavie. Na belgijskich wyścigach znajdziemy na pewno mocną stawkę, a na czeskich i słowackich nie powinno zabraknąć polskich nazwisk.

W kraju kumulacja – cztery wyścigi przełajowe. Dwa z kalendarza PZKol – w sobotę w Hucisku, a w niedzielę BMC Taurus Cup w Mikołowie. Z kolei amatorzy mogą się ścigać w sobotę na Syrenka CX w Warszawie oraz w niedzielę na Scott Cyclocross Challenge w Barlinku.

Ponadto w ten weekend Mistrzostwa Świata Xterra oraz Red Bull Rampage z udziałem Szymona Godźka – więcej na temat RBR do przeczytania tu.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0