Szymon Godziek w najważniejszych zawodach freeride’owych – Red Bull Rampage 2018

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Szymon Godziek w najważniejszych zawodach freeride’owych – Red Bull Rampage 2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W piątek w Virgin w stanie Utah dojdzie do najważniejszej rywalizacji w świecie kolarskiego freeride’u.

Red Bull Rampage to impreza, która rozpala wyobraźnię fanów ekstremalnego kolarstwa górskiego jak żadna inna. Jedynym Polakiem w stawce 21 najlepszych zawodników świata będzie Szymon Godziek, który otrzymał dziką kartę od organizatorów i powraca do prestiżowej rywalizacji po trzech latach. Początek transmisji w piątek 26 października o godz. 19:00 na Red Bull TV pod adresem www.redbull.tv/rampagepl.

W tym roku Red Bull Rampage odbędzie się po raz 13. To najbardziej widowiskowa i zarazem najbardziej ekstremalna impreza rowerowa na świecie. Zawodnicy muszą pokonać drogę od startu do mety wybudowaną przez siebie trasą, skacząc często ponad 40 metrów w dół. Wszystko odbywa się w bardzo ciężkich warunkach na skałach w górskim Parku Narodowym Zion w Utah. Sędziowie oceniają przede wszystkim poziom trudności linii, którą wybrali zawodnicy. Dla uczestników sam udział w imprezie to wyróżnienie i jednocześnie wielkie wyzwanie. Dramatycznych sytuacji, upadków i zwrotów akcji tu nie brakuje. W tym roku w Red Bull Rampage wystartuje Szymon Godziek, najbardziej utytułowany polski zawodnik w kolarstwie grawitacyjnym. Po raz ostatni „Szaman” gościł na Red Bull Rampage w 2015, ale ze względu na kontuzję musiał wycofać się z głównej rywalizacji. W tym roku Szymon dostał dziką kartę od organizatorów.

– Na pewno czuję się pewniej niż trzy lata temu. Zmieniłem sprzęt i na nowym rowerze jeździ mi się dużo pewniej, a to z kolei owocuje tym, że na zawody szykujemy drop, gdzie będzie ponad 20-metrowy lot. Liczę przede wszystkim na płynny przejazd. Nie chcę stawiać sobie specjalnych celów, ale na pewno minimum to jest czołowa dziesiątka, co zapewni mi start w przyszłorocznej edycji Red Bull Rampage. Ten rok to też na pewno bardzo duża lekcja. Tego jak budować trasę, jak jeździć, jak patrzeć na to wszystko od pierwszego dnia, gdy wybierasz linię – mówi Szymon Godziek.

Lista startowa Red Bull Rampage 2018:

Zawodnicy z top 10 w Red Bull Rampage w 2017 roku:
Kurt Sorge (CAN) – zwycięzca w 2017 roku.
Cameron Zink (USA)
Ethan Nell (USA)
Brandon Semenuk (CAN)
Brett Rheeder (CAN)
Thomas Genon (BEL)
Carson Storch (USA)
Kyle Strait (USA)
Tyler McCaul (USA
Tom van Steenbergen (CAN)

Zawodnicy z dzikimi kartami:

Szymon Godziek (POL)
Adolf Silva (SPN)
Andreu Lacondeguy (SPN)
Brendan Fairclough (GBR)
DJ Brandt (USA)
Graham Agassiz (CAN)
Jordie Lunn (CAN)
Pierre Edouard Ferry (FRA)
Reed Boggs (USA)
Rémy Métailler (FRA)
Vincent Tupin (FRA)

Początek transmisji z komentarzem Macieja Kiwaka i Tadeusza Molskiego na platformie Red Bull TV w piątek 26 października o godz. 19:00. Transmisja będzie dostępna pod adresem www.redbull.tv/rampagepl.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0