Plan na weekend 28/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 28/2018

W kolarstwie górskim szczyt sezonu. Nie ma wytchnienia. Za zawodnikami Puchar Świata w Val di Sole. Przed zawodnikami Puchar Świata w Andorze. Odległość oraz zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Polski poskutkowały tym, że w Vallnord na starcie zobaczymy „tylko” siedmioro Polaków – Bartłomieja Wawaka i Maję Włoszczowską z Kross Racing Team, Paulę Gorycką ze Struby Bixs  oraz zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Marka Konwę, Jakuba Zamroźniaka oraz Katarzynę Solus Miśkowicz. W Pucharze Świata w zjeździe wystartuje podobnie jak we Włoszech, Sławek Łukasik z HIAG Data NS-Bikes Factory Racing.

Wszystkie wyścigi do obejrzenia na redbull.tv. W piątek od 17:20 XCC, w sobotę od 12:30 DHI, a w niedzielę XCO o 12:00 i 14:30.

Kiedy opadną emocje związane z Pucharem Świata, to w tym samym miejscu i na tej samej trasie w dniach 15-18 lipca rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata XCO Masters. Na liście startowej w tej chwili trzech Polaków – w kategorii 40-44 aktualny Mistrz Polski Michał Bogdziewicz oraz Łukasz Zienkiewicz, a w kategorii 45-49 Szymon Kobyliński. Starty tych dwóch kategorii zaplanowane są na wtorek 17 lipca na godzinę 15:00 i 17:00.

Są też wyścigi UCI C2 w Rumunii i Szwecji oraz na Węgrzech. Polscy zawodnicy na pewno mogliby tam zgarnąć parę punktów UCI…

Dla niektórych amatorów kolarstwa górskiego ściganie zaczyna się właśnie teraz, w czwartek popołudniu od prologu Gwiazdy Południa organizowanej przez Cezarego Zamanę.

A w sam weekend kilka perełek – wyjątkowo w niedzielę Kellys Cyklokarpaty w Wojniczu, o których możesz przeczytać tu. Do tego Puchar Strefy MTB Sudety w Jodłowniku oraz Śnieżnik Challenge MTB Race w Międzygórzu.

Jakby tego było mało, to bliżej środka Polski mamy Puchar Mazowsza MTB XC na trasie ubiegłorocznych MP czyli warszawskiej Kazoorze, a także MTB Cross Maraton w Morawicy, Solid MTB Maraton w Gostyniu i Legię MTB Maraton w Leoncinie.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0