Plan na weekend 22/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 22/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jeśli jesteś w Istebnej, jej okolicach albo właśnie tam dojeżdżasz, to w zasadzie nie musisz dalej czytać, bo masz już doskonale zaplanowane najbliższe cztery dni ;) Jeśli jednak nie zdecydowałeś się na start Beskidy MTB Trophy, a może po prostu zabrakło dla Ciebie pakietów, to możesz się zainteresować jedną z etapówek, które odbędą się w najbliższych miesiącach – cały czas jest w czym wybierać.

W trakcie tradycyjnego sobotnio-niedzielnego weekendu jest parę fajnych wyścigów – zarówno w cross country, jak i w maratonie. Na szczególną uwagę zasługuje reaktywacja serii XC Gdańsk, o której więcej możecie przeczytać tu. W sobotę także Kellys Cyklokarpaty w Brzozowie, oraz Lipa MTB Maraton w Lipnie koło Torunia. W niedzielę uwagę przykuwa przede wszystkim Puchar Strefy MTB Sudety w Srebrnej Górze. Na uwagę zasługują także Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Dobrzyniu nad Wisłą oraz Milko Mazury MTB w Węgorzewie.

Wyjątkowym wydarzeniem tego weekendu będzie na pewno Stumilak, który w tym roku po raz pierwszy doczekał się wersji MTB – 178 km i ponad 9000 przewyższenia do zrobienia w 48h.

Ponadto w ciągu zbliżającego się weekendu:

  • Bike Cross Maraton – Chodzież
  • Bytowski Maraton MTB im. Marka Cichosza w Bytowie
  • Cross Gryfitów – Gryfów Śląski
  • Legia MTB Maraton w Czyżewie
  • Leszczyńska Liga Rowerowa we Włoszakowicach
  • Poland Bike w Długosiodle
  • Prudnicki Maraton MTB – Prudnik
  • Zachodnia Liga MTB w Rzepinie

Jeszcze rzut okiem na kalendarz UCI – mocnej obsady możemy się spodziewać na kolejnej edycji Proffix Swiss Bike Cup w Granichen, gdzie rozegrany zostanie także kolejny wyścig zaliczany do UCI Junior Series. Uwaga polskich kibiców powinna jednak być kierowana przede wszystkim ponownie do Novego Mesta na Moravach, gdzie w niedzielę na trasie znanej wszystkim z Pucharu Świata rozegrany zostanie Puchar Czech. Na starcie zobaczymy zarówno zawodników wysłanych przez kluby z Polski, jak i – prawdopodobnie – dwunastu zawodników w biało czerwonych strojach, którzy będą startować tam w ramach tzw. szkolenia centralnego.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0