Już 2 czerwca startuje XC Gdańsk 2018

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Już 2 czerwca startuje XC Gdańsk 2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zaplanowane na ten rok XC Gdańsk 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska stanowi powrót dużych imprez rowerowych w regionie słynącym ze znacznej liczby kolarzy górskich.

Trzy edycje, które odbędą się w tegorocznym sezonie, z pewnością przyciągną najlepszych zawodników. Po kilku latach przerwy, w Gdańsku ponownie będzie można wystartować w cyklu imprez kolarskich dla kolarzy amatorów na każdym poziomie wytrenowania. Ich organizatorem, podobnie jak przed laty MTB Bike Tour Gdańsk, będzie Gdański Ośrodek Sportu przy współpracy z Trójmiejskim Stowarzyszeniem Rowerowym. Zawody MTB w formule XC (cross-country) to możliwość rywalizacji na krótkich i widowiskowych pętlach na pięknych terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To również możliwość startu dla wszystkich kategorii wiekowych, począwszy od dzieci na rowerkach biegowych, skończywszy na kategorii dla seniorów.

Warto podkreślić, że to jedyny tego typu cykl imprez XC na Pomorzu. Trasy biec będą przez – Czyżewskiego, Matemblewo oraz Abrahama, możliwość rywalizacji dla każdego – do startu wystarczy rower wyposażony w dwa hamulce oraz kask – a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

W ramach imprezy odbędą się także wyścigi dla dzieci (w kategoriach od 2-4 lata aż do 15-17 lat). Szczegółowy program zawodów w regulaminie imprezy na stronie www.

XC GDAŃSK 2018 Seria 3 imprez cross-country

Inne imprezy Cyklo
Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe jeszcze w tym roku organizuje zawody na szosie w ramach ENERGA Cyklo Cup: Cyklo Strzepcz | 24 czerwca 2018, Cyklo Pętla Reja – Sopot | 22 lipca 2018, Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018, Cyklo Kartuzy | 1 września 2018 oraz Cyklo Krokowa MTB, które odbędzie się 19 sierpnia br.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0