Plan na weekend 11/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 11/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po emocjach ubiegłego tygodnia związanych z Pucharem Świata przychodzi chwila na odprężenie. Ale nie dla każdego, bo już w niedzielę startuje ABSA Cape Epic, na starcie którego prawie wszystkie nazwiska z wyścigu w Stellenbosch. Miały także wystartować zawodniczki Kross Racing Team – Jolanda Neff oraz Maja Włoszczowska, ale upadek i złamany obojczyk Szwajcarki zmusiły drużynę do zmiany planów. Jolanda co prawda wystartowała w PŚ, a tydzień wcześniej w Hiszpanii, jednak to była spontaniczna decyzja będąca efektem dobrego samopoczucia na treningach.

W związku ze zmianą planów obie zawodniczki w weekend 24-25 marca pojawią się na warszawskim BikeExpo. Więcej na ten temat tu.

Wracając do RPA część zawodników przygotowujących się do startu w ABSA Cape Epic w sobotę będzie miało okazję przepalić nogę w wyścigu cross country UCI C3 w Cape Town. Samo ABSA Cape Epic rozpocznie się prologiem w stylu zawodów XCO – zawodnicy rywalizować będą na trasie liczącej 20 km i 600 m przewyższeń. Całość będzie do obejrzenia na żywo w internetowej transmisji.

Z kolei już w piątek w Portugalii startuje trzydniowa etapówka Pretorian Race, gdzie swój udział zapowiedzieli m.in. zawodnicy JBG-2 CryoSpace.

Wracając jeszcze do kolarstwa w telewizorze, to w sobotę Milano Sanremo, które rok temu o błysk szprychy wygrał Michał Kwiatkowski przed Peterem Saganem i Juilianem Allanphilipem.

W Polsce zapowiada się powrót, jeśli nie zimy, to na pewno chłodnych dni. Nie przeszkodzi to wielu z Was stanąć na starcie różnych wyścigów. A w sumie jak na środek marca, to jest w czym wybierać:

  • Kurzętnik XC – Kurzętnik
  • Legia MTB Maraton – Laski k. Warszawy
  • Maraton MTB Bycza Góra – Nowa Dąbrowa
  • Finał Northtec MTB Zimą – Długosiodło – zapowiedź

Informacje o wszystkich zbliżających się zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0