Długosiodło – czas na finał Northtec MTB Zimą

HomeINFORMACJE PRASOWE

Długosiodło – czas na finał Northtec MTB Zimą

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ostatnim mocnym akcentem tegorocznej zimy będzie czwarty, finałowy maraton w cyklu Northtec MTB Zimą. Do rywalizacji w Długosiodle 18 marca zaprasza Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski i gorący zwolennik jazdy w niskich temperaturach.

Kalendarzowa wiosna już za rogiem. Wraz z nią na dobre rozpocznie się sezon maratonów. W kolarzach, przymusowo pozbawionych przyjemności ze ścigania się, tęsknota za adrenaliną rośnie z dnia na dzień. Z tego właśnie powodu w Długosiodle należy spodziewać się wielkich tłumów i niemniejszych emocji. Jak do tej pory, frekwencja w Northtec MTB Zimą pozytywnie zaskakuje. Widać, że idea jazdy na rowerze w każdej porze roku zatacza coraz szersze kręgi, co mnie, jako promotora fizycznej aktywności, bardzo cieszy- zapewnia Cezary Zamana, dyrektor sportowy cyklu Northtec MTB Zimą. Na potwierdzenie tego trendu można przytoczyć statystyki zawodniczek i zawodników startujących w tegorocznych maratonach. Frekwencja okazała się rekordowa. Podobnie będzie w Długosiodle, gdzie rozegra się nie tylko walka o zwycięstwie w maratonie. Dojdzie tutaj do rozstrzygnięć całego zimowego cyklu. Poznamy zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej i rodzinnej. Bez względu na temperaturę 18 marca – będzie gorąco. Triumf w tym niełatwym ciągu czterech maratonów to niemały prestiż i wzmocnienie swojej pozycji w peletonie Mazovii w nowym, wiosennym sezonie.

Na zawodników czekają trzy dystanse: Hobby (10 km), Fit (27 km) oraz Mega (49 km). Ten ostatni najeżony licznymi interwałowymi fragmentami w lesie i przecinającym gajówkę Grabnik. Co do trasy – należy być spokojnym. Odpowiada za nią Cezary Zamana, słynący wśród polskiej kolarskiej społeczności jako twórca najbardziej interesujących tras.. Świetnie zorganizowane będzie też zaplecze zawodów z szatniami dla startujących i salą gimnastyczną w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, na której pomysłowe animatorki poprowadzą gry i zabawy dla najmłodszych. Organizatorzy gwarantują też, że jedna z osób startujących w Długosiodle otrzyma nowy rower szosowy ufundowany od głównego sponsora cyklu, firmę Northtec.

Jedyną niepewnością pozostaje więc… pogoda: czy sprawdzi się przysłowie „w marcu jak w garncu”? Czy spodziewać się zmrożonych duktów czy błotnistych kolein? Szykować się na padający śnieg czy oczekiwać nieśmiałych promyków słońca? Kolarze to hardzi ludzie. Rzadko kiedy ustępują, a już prawie nigdy się nie poddają. Dlatego na trasę wyruszą w każdych warunkach pogodowych – przewiduje Cezary Zamana. Podczas gdy inni będą palić marzannę, my przywitamy wiosnę na swój sposób: na siodełku, w trasie, z udami palącymi od wysiłku.

Zapisy na ostatni tegoroczny maraton zimowy od Cezarego Zamany trwają w Internecie. Wystarczy zgłosić się na adres biuro@zamanagroup.pl. Akces do startu można zgłosić także w dniu zawodów między 8.00 a 10.30. Rejestracja będzie prowadzona w Szkole Podstawowej (ul. Kościuszki 5). Współorganizatorem maratonu jest Urząd Gminy Długosiodło.

Program Northtec MTB Zimą Długosiodło, 18 marca

Niedziela:
godz. 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów,
godz. 09.50 – start dystansu Hobby
godz. 10.30 – ustawianie zawodników w sektorach startowych,
godz. 10.50 – start dystansów Mega i Fit (start sektorowy),
godz. 12.00 – dekoracja dystansu Hobby,
godz. 13.30 – dekoracja dystansu Fit,
godz. 14.00 – dekoracja dystansu Mega
godz. 14.30 – dekoracja generalna cyklu
godz. 16.00 – przewidywane zakończenie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0