Nadzwyczajny Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Kolarskiego

HomeOpinie

Nadzwyczajny Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Kolarskiego

Na stronie PZKol opublikowana została Uchwała Zarządu podjęta w dniu 20 listopada 2017 zgodnie z którą w dniu 22 grudnia 2017 odbędzie się Nadzwyczajny Walne Zjazd Delegatów.

Co z tego wynika?

  • kontrowersje wzbudza już sama data NWZD, którą wyznaczono w dniu roboczym, na dwa dni przed Wigilią. Pojawia się pytanie ile osób się pojawi i czy uda się przeprowadzić ważne głosowanie nad ewentualnym odwołaniem Prezesa Dariusza Banaszka? Wymagana jest obecność co najmniej połowy delegatów oraz większość 2/3 głosów.
  • osoby aktualnie zasiadające w Zarządzie oraz Komisji Rewizyjnej czyli łącznie 13 osób utraciło status Delegatów i zgodnie z przepisami na ich miejsce wejdą osoby, które w regionalnych związkach znalazły się na kolejnych miejscach przy okazji głosowania i wyboru Delegatów przed wyborami w grudniu 2016. Zmiana ta może istotnie wpłynąć na przebieg głosowań podczas Zjazdu. W sumie mamy 82 delegatów, przy obecnej tylko połowie mówimy o nawet 30% głosów. To dużo i może być decydujące.
  • zarówno Prezes Dariusz Banaszek, jak i wszyscy członkowie Zarządu mają w trakcie NWZD złożyć swoje sprawozdania. Jest to przede wszystkim ciekawe ze względu na to, że w końcu wiemy, kto za co odpowiadał i będzie można dowiedzieć się jak realizowali swoje zadania.
  • po sprawozdaniu Prezesa ma zostać przeprowadzone głosowanie za jego odwołaniem. W przypadku odwołania kandydaci będą mieli czas na przedstawienie swoich sylwetek, programu i przeprowadzone zostaną wybory Prezesa.
  • po sprawozdaniu członków Zarządu głosowane będzie jego odwołanie i ewentualny wybór jego nowego składu.
  • ostatnim punktem programu NWZD ma być podjecie decyzji odnośnie spłaty zobowiązania wobec Mostostalu Puławy. Rozważane są dwie opcje 1) obciążenia hipoteki toru pod kredyt 2) emisja obligacji.

Co w praktyce to wszystko oznacza? Tak naprawdę trudno powiedzieć, bo nie wiadomo jak zachowają się Delegaci – można odnieść wrażenie, że jest dużo więcej grup interesów niż rok wcześniej. Do tego jest szum w mediach, sporo sprzecznych informacji, zaprzeczających sobie wypowiedzi. Czy można oczekiwać naprawdę dużej zmiany w polskim kolarstwie? Na ewentualne domysły będzie czas kiedy poznamy nowych Delegatów i będą pierwsze szacunki związane z frekwencją na Zjeździe… Jedno jest pewne. Trzeba przygotować dużo popcornu ;)

COMMENTS

DISQUS: 0