Plan na weekend 42/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 42/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Nie będzie to już taki ciepły weekend jak ostatnio, ale nadal pogoda w większości kraju jak na październik będzie ocierać się o bardzo dobrą. Na rower oczywiście. W ten weekend już kraju niewiele się dzieje. W sobotę Duathlon na wydmach w Gdańsku, a w niedzielę Góra Zamkowa XC w Bartoszycach. Jeśli na żadną z tych imprez nie jest Ci po drodze, to po prostu można iść na rower. Jesień w pełni, w lasach super kolory, można się dobrze pobawić na rowerze :)

Jak się przypadkiem dowiedziałem powołana została przełajowa kadra narodowa, która w sobotę wystartuje w Pucharze Słowacji, gdzie będzie rywalizować o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy. W tym miejscu powtórzę się – kiedy w Pruszkowie wszystko będzie transparentne? Kiedy wszystkie kryteria będą publikowane? Itp itd…

W kraju nasi zawodnicy będą rywalizować w Ogólnopolskim Wyścigu w kolarstwie przełajowym o Puchar Hotelu „ORLE GNIAZDO” w Hucisku, kat. B, a w niedzielę w Mikołowie ORLEN Puchar Polski aka Puchar Burmistrza Mikołowa i Activlab.

Wracając na arenę międzynarodową to najważniejszy przełajowy wyścig weekendu to niedzielny Puchar Świata w Koksijde, który będzie transmitowany na YouTube. Na listach startowych nie ma Polaków, ale jest Jolanda Neff! Z kolei Magda Sadłecka w niedzielę startuje we francuskim Balan.

W sobotę jeszcze małe preludium przed Pucharem Świata czyli Telenet Superprestige w Boom. Za oceanem tradycyjnie dwódniowe imprezy – DCCX w Waszyngtonie (USA) oraz The Silver Goose w Midland (Ontario, Kanada).


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0