Jolanda Neff wystartuje w Pucharze Świata w kolarstwie przełajowym

Jolanda Neff wystartuje w Pucharze Świata w kolarstwie przełajowym

REKLAMA
Wyniki – 24-25 września 2016
Rower przełajowy Ridley X-fire Marty Turoboś
Bartosz Mikler: “Bardzo dokładnie zbadałem całą trasę.”
Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycling BKK Team) – Memoriał Edwarda Pełki, Szczekociny / Puchar Polski CX, Koziegłowy
Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Toi Toi Cup, Czechy

Nie tak dawno mogliśmy oglądać pierwszy i co ważne udany start Jolandy Neff w przełajach. Odbyło się to podczas zawodów EKZ CrossTour w Bernie, gdzie zajęła pierwsze miejsce, a Magdalena Sadłecka była piąta. Stawka wyścigu była umiarkowana, nie mniej jednak było kilka mocnych nazwisk z Pavlą Havlikovą na czele.

W najbliższą niedzielę czas na prawdziwy sprawdzian. Jolanda Neff na prototypowym rowerze przełajowym Kross Vento CX wystartuje w belgijskim Koksijde, który będzie pierwszym Pucharem Świata rozgrywanym na starym kontynencie. Za nami już dwie edycje w USA – Jingle Cross oraz Waterloo.

W kalendarzu zawodniczki Kross Racing Team zaplanowane są starty we wszystkich kolejnych edycjach Pucharu Świata. Ostatni odbędzie się we holenderskim Hoogerheide na tydzień przez Mistrzostwami Świata. Decyzja o starcie w światowym czempionacie i podjęcie rękawicy w walce o drugą tęczową koszulkę zostanie podjęta w drugiej części sezonu w zależności od dyspozycji oraz osiągniętych rezultatów.

Co ważne, wszystkie edycje Pucharu Świata transmitowane są na żywo na YouTube. A to oznacza, że trzeba nastawić zegarki na niedzielę 13:20

COMMENTS

DISQUS: 0