Jolanda Neff wystartuje w Pucharze Świata w kolarstwie przełajowym

Jolanda Neff wystartuje w Pucharze Świata w kolarstwie przełajowym

Komentarze postartowe – 1(3)/2015 – MŚ CX Masters
Komentarze postartowe – 1(2)/2015 – CX Katowice
Hucisko, Mikołów, Podbrezová – zawodnicy Volkswagena po kolejnych startach w przełajach
Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) – PP CX, Nielubie
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym – Valkenburg, Limburg, Holandia [zwiastun]

Nie tak dawno mogliśmy oglądać pierwszy i co ważne udany start Jolandy Neff w przełajach. Odbyło się to podczas zawodów EKZ CrossTour w Bernie, gdzie zajęła pierwsze miejsce, a Magdalena Sadłecka była piąta. Stawka wyścigu była umiarkowana, nie mniej jednak było kilka mocnych nazwisk z Pavlą Havlikovą na czele.

W najbliższą niedzielę czas na prawdziwy sprawdzian. Jolanda Neff na prototypowym rowerze przełajowym Kross Vento CX wystartuje w belgijskim Koksijde, który będzie pierwszym Pucharem Świata rozgrywanym na starym kontynencie. Za nami już dwie edycje w USA – Jingle Cross oraz Waterloo.

W kalendarzu zawodniczki Kross Racing Team zaplanowane są starty we wszystkich kolejnych edycjach Pucharu Świata. Ostatni odbędzie się we holenderskim Hoogerheide na tydzień przez Mistrzostwami Świata. Decyzja o starcie w światowym czempionacie i podjęcie rękawicy w walce o drugą tęczową koszulkę zostanie podjęta w drugiej części sezonu w zależności od dyspozycji oraz osiągniętych rezultatów.

Co ważne, wszystkie edycje Pucharu Świata transmitowane są na żywo na YouTube. A to oznacza, że trzeba nastawić zegarki na niedzielę 13:20

COMMENTS

DISQUS: 0