Plan na weekend 37/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 37/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Wszystkie tęczowe koszulki w kolarstwie górskim znalazły już swojego właściciela. Ci którzy ten sezon dobrze przepracowali już w zasadzie nic nie muszą, a Ci z kolei, którzy mieli jednoroczne kontrakty mają ostatnią szansę na zabłyśnięcie. Istotnych zawodów w kalendarzu UCI próżno szukać, za to właśnie trwają albo zaraz zaczynają się ciekawe etapówki – Perskindol Swiss Epic (UCI S1 – 11-16 września 2017), Salcano Cappadocia (UCI S2 – 13-17 września 2017), Epic Israel (UCI S1 – 14-16 września 2017) czy Crocodile Trophy (UCI S1 – 16-23 września 2017). W temacie cross country mamy nisko notowaną MTB Bundesligę (UCI C3) w Titisee Neustadt. W Polsce mamy przedostatnią edycję Pucharu Polski XCO aka Górale na start, która rozegrana zostanie w Boguszowie Gorcach.

Advertisement

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na finał Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Dukli, finał Puchar Strefy MTB Sudety w Jodłowniku oraz Szczecin MTB Maraton, który organizowany jest przez ekipę odpowiedzialną za Trzy Wieże XC.

Ale to nie wszystko!

Już tydzień temu na poważnie ruszyły przełaje i doszło do pierwszej konfrontacji Mathieu van der Poel i Wout van Aert. W ten weekend będzie jeszcze bardziej na poważnie, bo ruszą Puchar Świata w kolarstwie przełajowym. Na początek Jingle Cross czyli ściganie za oceanem. Emocje będą rosły z dnia na dzień, bo Amerykanie zafundowali trzy dni ścigania – UCI C1 w piątek, UCI C2 w sobotę i Puchar Świata w niedzielę. Kto bogatemu zabroni ;) Z niedzielnych wyścigów powinny być relacje na żywo na YT.

Gdyby jednak któryś z zawodników się tam nie wybrał, to na Starym Kontynencie pierwsza runda EKZ CrossTour w szwajcarskim Baden.

W kraju przełaje oficjalnie zainaugurowane zostaną 8 października wyścigiem w Lublinie, który będzie pierwszą rundą ORLEN Puchar Polski.

Na koniec ostatni rzut oka na kalendarz zawodów na weekend i pełny rozkład jazdy:

Sobota – 16 września 2017:

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Rawa Mazowiecka – informacja prasowa
 • Górale na Start – Boguszów Gorce
 • Legia MTB Maraton – Kozienice
 • Podkarpacka Liga Rowerowa – Dukla
 • Puchar Strefy MTB Sudety – Jodłownik
 • Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe – Dąbrowa Górnicza

Niedziela – 17 września 2017:

 • Cyklo Krokowa MTB – Krokowa – informacja prasowa
 • Górale na Start – Boguszów Gorce
 • LOTTO Poland Bike Marathon – Konstancin Jeziorna
 • Solid MTB Maraton – Sława
 • Szczecin MTB Maraton – Szczecin

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0