Finałowa rozgrywka Cyklo MTB w najbliższy weekend w Krokowej

HomeINFORMACJE PRASOWE

Finałowa rozgrywka Cyklo MTB w najbliższy weekend w Krokowej

Seria Cyklo MTB, po dwóch imprezach w Gdyni oraz jednej w Sierakowicach, dobiega końca. Finałowe zawody odbędą się w Krokowej, gdzie seria organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe pojawia się po raz pierwszy. Co to oznacza? Nową trasę, dzięki czemu nikt nie zyska przewagi. Zapowiadają się olbrzymie emocje, więc nie czekaj z zaplanowaniem tej wrześniowej niedzieli na rowerowy wypad nad Jezioro Żarnowieckie.

Ostatnie przygotowania warto odbyć w Małkowie, na Cyklo Żukowo MTB, które odbędzie się 7 dni wcześniej. Nie stanowi ono części serii imprez Cyklo MTB, ale jest idealną okazją do oszlifowania formy. Trasa składa się z pętli o długości 22,6 km, poprowadzonej w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowością Krokowa a Jeziorem Żarnowieckim.

Dla krótszego dystansu pokonywana jest jednokrotnie (22,6 km), dłuższy dystans oznacza dwie pętle (50 km). Dystans FIT to to trasa o długości około 5km. Start odbędzie się w pobliżu parkingu Szkoły Podstawowej w miejscowości Żarnowiec. W trasie wyścigu można wyróżnić zasadniczo dwie charakterystyczne części. Zgodnie z kierunkiem trasy, od startu licząc, pierwsza z nich jest płaska, szutrowa, szybka i względnie bezpieczna. Warto załapać się na niej w grupki i małe peletony aby skutecznie chronić się przed wiatrem na otwartym terenie. Od startu kierujemy się na wioskę Jeldzino, następnie nawrót i przemieszczamy się do drugiego odcinka trasy, w kierunku Jeziora Żarnowieckiego.

Po wjechaniu w las rozpocznie się zjazd inaugurujący górską i bardziej techniczną część trasy. Przewagę zyskają zawodnicy umiejący szybko zjeżdżać i się wspinać. Na przemian tutaj te dwie czynność będą powtarzać się kilka razy. Specyfika tych przewyższeń jest mniej techniczna a bardziej wytrzymałościowa. Nie mamy tu do czynienia z takim nachyleniem jak w typowym XC ale za to długości pochyłych odcinków są większe. Poza tym szerokość drogi będzie pozwalała na wyprzedzanie, co na pewno przysporzy ataków na podjazdach czy ogromnych szybkości na zjazdach. Po kilku kilometrach tej sekcji wypadamy na prostą, z której można jechać na metę lub skręcić w prawo na kolejne rundy. Trasę jest typowo interwałowa dzięki urozmaiconym terenom idealnie nadającym się na wyścig MTB. Zalecamy węższe opony i większe ciśnienie. W przypadku dużych opadów deszczu w dniach poprzedzających wyścig warto jednak upuścić trochę ciśnienia lub założyć opony z bardziej agresywnym bieżnikiem. Pomimo niemałych sum przewyższeń trasa jest szybka i bardzo dynamiczna.

Mapy i profile dystansów na stronie http://cyklo.info.pl/cyklo-krokowa-mtb/ Lub bezpośrednio na stronie GPSiES https://www.gpsies.com/map.do;jsessionid=CB15885BA43DA831AB1ACC55CFEAB578.fe1?fileId=rgvjkxtgtsxnzpvb

COMMENTS

DISQUS: 0