Wyniki – 2-3 września 2017

Wyniki – 2-3 września 2017

Puchar Świata XCO, Cairns, Australia [komentarze]
Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim 2017 – Cairns, Australia [relacja]
Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim XCO, XCR, DH – Cairns, Australia [wyniki]

Weekend przed Mistrzostwami Świata w kolarstwie górskim jest w pewien sposób krzywdzący dla tych, którzy nie dostali się do reprezentacji swojego kraju. Bo zamiast skorzystać na tym, że tych z pierwszej linii nie ma na starcie to muszą pauzować, bo w kalendarzu kompletne pustki. Ani jednego wyścigu cross country w kalendarzu UCI…

Z kolei ten sam weekend, tylko przed Mistrzostwami Polski w maratonie MTB to dla wielu zawodników ostatnia okazja do sprawdzenia nogi. Dlatego też chociażby na wyścigach w Nowej Soli, Strzelinie czy Gałkowie tak mocna obsada, i tak bardzo wyrównana walka.

Za tydzień czeka nas dużo emocji… Mistrzostwa Świata XCO w Cairns oraz Mistrzostwa Polski w maratonie MTB w Wałbrzychu.

A poniżej pierwsze trójki wyścigów rozegranych w miniony weekend.

fot. Sebastian Żabiński


POLSKA


Puchar Szlaku Solnego - Rabka Zdrój

Elita/U23


  1. Michał Topór – Superior Zator (U23)
  2. Marcin Budziński – Hurom Sławno Kellys (U23)
  3. Wiktor Hudyka – UKS Grupa Kolarska “Four Bike”

  1. Gabriela Wojtyła – Superior Zator
  2. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  3. Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opoczno

Junior


  1. Stanisław Nowak – Superior Zator
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Jarosław Żur – Head Team Luboń Skomielna Biała

Juniorka


  1. Agnieszka Szpocińska – Hurom Sławno Kellys
  2. Julita Fira – Head Team Luboń Skomielna Biała
  3. Wioleta Brzezok – Liv Fenwiks Women Cycling Team

Masters I


  1. Albert Głowa – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Tomasz Skalak – Niestowarzyszony
  3. Marek Tyniec – UKS Zawojak

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Piotr Żebrowski – Niestowarzyszony
  3. Sławomir Bednarczyk – UKS Sokół Kęty

Masters III


  1. Jacek Syska – Niestowarzyszony
  2. Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Golkowice Grupa Instalbud
  3. Piotr Ordzowiały – UKS Zawojak

Masters IV


  1. Remigiusz Zachara – TC Orzeł Spytkowice
  2. Stanisław Jopek – TC Orzeł Spytkowice
  3. Mieczyław Sewerzyński – UKS Podwilk

Puchar Smoka - Kąty

Senior


  1. Sławomir Dziwisz
  2. Karol Macek – Grupetto Gliwice
  3. Paweł Dołżycki – Żbik Komańcza

Junior


  1. Hubert Dudzik – MTB MOSiR Dukla
  2. Piotr Gryzło – JSC Jasło
  3. Jakub Bryl – Tarnów

Juniorka


  1. Renata Burda – MTB MOSiR Dukla
  2. Magdalena Kłeczek – SST Lubcza
  3. Wioletta Dąbrowska – Kwiaty u Wioli Krosno

Weteran I


  1. Tomasz Leśniak – JSC Jasło
  2. Jacek Kłeczek – SST Lubcza
  3. Artur Gorczyca – JSC Jasło

Weteran II


  1. Andrzej Miłek – SST Lubcza
  2. Marek Gorczyca – JSC Jasło
  3. Krzysztof Jeż – Jedlicze Team

GP Kaczmarek Electric MTB - Nowa Sól

Giga


  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Filip Helta – SGR Specialized
  3. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Real 64sto
  2. Barbara Borowiecka – Klub Osób Niepełnosprawnych Omega
  3. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Marcin Wider – Sogest
  2. Paweł Garczyk – OŚ Racing Team
  3. Rafał Chmiel – FSD Sport

  1. Sabine Lengert – Berlin (Niemcy)
  2. Małgorzata Kaczmarek – Kibolski KS
  3. Martyna Paszkowska – Superior Bike Team

Bike Cross Maraton - Stęszew

  1. Michał Kowalczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Patryk Krajewski – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Marcin Sapa

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Iwona Rychlewska – Zdrojowa Hotels Kołobrzeg
  3. Małgorzata Witek – Strefasportu.pl MW Invest

Legia MTB Maraton - Wesoła

  1. Paweł Pięta – Rafako Orbea MTB Team
  2. Michał Bujan – Superdrob Bike TEam
  3. Krzysztof Majkowski – Majkowski-instalacje.pl

XCM Miłosna - Kwidzyn

  1. Maciej Zielonka – EDF Trek Gdynia
  2. Przemysław Blokus – TA KO Team
  3. Paweł Gołębicki – Torus Team

  1. Katarzyna Łysek – Gdańsk
  2. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia
  3. Elżbieta Wydrowska – DEXT Old School MTB

LOTTO Poland Bike Marathon - Marki

  1. Adrian Jusiński – TRW MTB Racing
  2. Kamil Kuszmider – TRW MTB Racing
  3. Adrian Kuczyński – Absolute Bikes Redingo Team

  1. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – MyBike.pl
  2. Magdalena Kuszmider – Legionowo
  3. Izabela Żeszczyńska – Dirty40

Kadyny MTB Maraton - Kadyny

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. Artur Sowiński – GKS Cartusia Kartuzy

  1. Marzena Janczarska – Gdańsk
  2. Magdalena Fabjanowicz – 7R Logistic Politechnika Gdańska
  3. Katarzyna Gorazdowska – Klif MTB Team

Mazury MTB - Gałkowo

Maraton


  1. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Krzysztof Łukasik – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn Team

Półmaraton


  1. Daniel Pepla – Renault Team
  2. Michał Przekop
  3. Wojciech Szałachowski – MSR DCM Mrągowo

  1. Klaudia Ostrowska – MTB Suwałki
  2. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  3. Izabela Podpiro – Agiz Team

Maratony Kresowe - Siemiatycze

  1. Piotr Car – Mistral Team
  2. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank
  3. Yauheni Navasad – Velominsk

  1. Katarzyna Sieńko – AGR Podlasie
  2. Karolina Muras Olesiewicz – Spring SBR Bank

Strzeliński Maraton Rowerowy - Strzelin

  1. Mikołaj Jurkowlaniec – IMMotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  2. Dariusz Poroś – MTB Votum Team Wrocław
  3. Jakub Kowalczyk – Mitutoyo AZS Wratislavia

  1. Kinga Wyrzucka – MTB Votum Team Wrocław
  2. Katarzyna Pietrowska – Gliwice

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0