Mistrzostwa Polski XCM. 9 września Bike Maraton w Wałbrzychu

HomeINFORMACJE PRASOWE

Mistrzostwa Polski XCM. 9 września Bike Maraton w Wałbrzychu

Mistrzostwa Polski w maratonach zostają na Dolnym Śląsku. Rok temu krajowa czołówka walczyła o tytuły i medale w Jeleniej Górze podczas maratonu UCI, a teraz Mistrzostwa Polski odbędą się w Wałbrzychu, ponownie w ramach Bike Maratonu. Ponownie też impreza tej rangi zostanie rozegrana w górach, na trasie godnej walki o taką stawkę. Wystarczy zameldować się 9 września pod Chełmcem, spojrzeć w górę, rzucić okiem na mapę i wszystko już będzie jasne. Trasa dystansu GIGA najeżona jest zjazdami i podjazdami, które zdają się nie mieć końca. Zresztą każdy kto już ścigał się w Bike Maratonie w Wałbrzychu wie jak wyglądają tutejsze trasy. Ta edycja Bike Maratonu znów pewnie zostanie uznana za jedną z najlepszych, najpiękniejszych i najtrudniejszych w roku. Przed Bike Maratonem długi finisz do końca sezonu – najpierw Wałbrzych 9 września, 23 września maraton w ramach Bike – Expo w Kielcach, a kultowy już, finałowy ścig w Świeradowie – Zdroju czeka nas 7 października.

Podczas Bike Maratonu w Wałbrzychu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w maratonach MTB PZKol oraz Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha XCM i Mistrzostwa Polski Amatorów w maratonie MTB. Jak zwykle na Bike Maratonie – mamy trzy dystanse i wyścigi dla dzieci, który rozpoczną się po starcie „dorosłego” wyścigu. Start imprezy o godz. 11:00 z ulicy Ratuszowej, tuż obok Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua – Zdrój w Wałbrzychu, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Krótko o trasach: dystans MINI – w sam raz na krótką przygodę z górami – 25 km i 650 m przewyższenia. MEGA – 50 km i 1750 m przewyższeń. GIGA – główny i koronny dystans – 72 km i 2550 m w pionie. Areną kolarskich zmagań w Wałbrzychu będzie masyw Chełmca i Trójgarbu. Biuro zawodów – jak zwykle, czynne już dzień wcześniej od 16:00 do 21:00, a w dniu zawodów od godz. 8:00. Zapisy i informacje dostępne oczywiście również na http://bikemaraton.com.pl

Bike Maraton to nie jedyna sportowa atrakcja tego wrześniowego weekendu. Dzień po Bike Maratonie organizatorzy zapraszają w to samo miejsce biegaczy górskich, ponieważ właśnie w Wałbrzychu odbędzie się kolejna edycja cyklu biegowego Runner’s World super Bieg, a o 11:00 10 września wyruszy w stronę Chełmca I Górski Półmaraton Wałbrzych.

Jeszcze trwają wakacje i mieliśmy w związku z tym w kalendarzu Bike Maratonu krótką przerwę, ale czas najwyższy wrócić do pracy. Niektórzy pewnie wciąż z rozrzewnieniem wspominają ostatni start w Obiszowie, ale kolejne kolarskie wyzwania czekają i zbliżają się nieuchronnie, tym bardziej że wałbrzyskie Mistrzostwa Polski powinny godnie zwieńczyć sezon, zostawiając jeszcze jednak trochę miejsca na pozostałe jesienne imprezy. Jeszcze nie kończymy sezonu, a jego najciekawsze fragmenty wciąż przed nami.

Bike Maraton w Wałbrzychu już 9 września.

COMMENTS

DISQUS: 0