Plan na weekend 31/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 31/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po niespełna miesięcznej przerwie wracamy do emocji związanych z Pucharem Świata. Rywalizacja przenosi się za ocean, a dokładniej na Górę Świętej Anny (Mont Saint Anne) w Kanadzie. W tym roku mamy tylko jeden wyścig za oceanem, nie ma zawodów w USA, więc za trzy tygodnie kolejne ściganie w Val di Sole, a potem dwa tygodnie później Mistrzostwa Świata w australijskim Cairns. Bez dwóch zdań, kawał świata zwiedzą przelecą niektórzy zawodnicy w ciągu jednego tylko miesiąca.

Zawody w Kanadzie to też doskonała okazja dla klubów z Nowego Świata na wystawienie swoich zawodników. Widać to dość dokładnie w podsumowaniu list startowych. Niespełna 200 zawodników z Europy (prawie dwa razy mniej niż zwykle) i blisko 150 zawodników (prawie dwa razy więcej) z Ameryk – Północnej, Środkowej i Południowej. Zobaczymy jak to przełoży się na rywalizację i czy doczekamy się jakiś niespodzianek.

Polskę reprezentować będą Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), której start jeszcze jest na 100% pewny, Paula Gorycka (Struby BiXS) oraz Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team). Z racji odległej strefy czasowej wyścigi wg naszego czasu odbędą się w niedzielny wieczór – o godz. 18:00 (elita kobiet) oraz 20:30 (elita mężczyzn). Do obejrzenia oczywiście na RedBull.tv. W sobotę rozegrany zostanie także Puchar Świata w kolarstwie zjazdowym. Relacje na RedBull.tv o 19:00 i 21:00.

Przyjęło się już, że w trakcie PŚ nie ma w kalendarzu „konkurencyjnych” zawodów. Nie inaczej jest i tym razem. Albo próbujesz zbierać punkty UCI i „cenne doświadczenie” na Pucharze Świata albo wcale. Z ciekawostek – w niedzielę 6 sierpnia w miejscowości Kubinska Hola nieopodal polskiej granicy odbędą się Mistrzostwa Słowacji w kolarstwie zjazdowym. To może być fajny pomysł na spędzenie niedzieli dla tych, którzy już dojechali w polskie Tatry na przykład z powodu Tour de Pologne czy Tour de Pologne Amatorów, które rozegrane zostaną w piątek 4 sierpnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie Bike Park Kubinska Hola.

Trzymając się jeszcze wątku kibicowania to oprócz kończącego się właśnie Tour de Pologne,  w niedzielę w Warszawie Memoriał Stanisława Królaka, który jednocześnie będzie finałem Mistrzostw Polski w kryterium. Najważniejszy wyścig o godzinie 19.00, oczywiście z podjazdem po bruku na Bednarskiej. Może być widowiskowo, o ile oczywiście dopisze frekwencja, bo jeśli wierzyć liście startowej to na razie zapisanych jest tylko 9 zawodników.

Wracając do ścigania na rowerach górskich jako najważniejsze wyścigi weekendu wymieniłbym przede wszystkim Mistrzostwa Polski XCE, które odbędą się ponownie w Lublinie. Dalej trzymając się zawodów w formule olimpijskiej – w sobotę w Zagórzu koło Warszawy kolejna edycja Małej Ligi XC, a w niedzielę w Orawce Puchar Szlaku Solnego, w ramach którego rozegrane zostaną także Mistrzostwa Małopolski.

Oprócz tego szereg maratonów z czego na wyróżnienie zasługują Bike Maraton w Obiszowie, Maratony Kresowe w Sejnach oraz finałowy Uphill MTB Beskidy w Ustroniu.. Jeśli do kogoś nie dotarła jeszcze ta informacja – Bike Cross Maraton w Suchym Lesie został przełożony na wrzesień!

W tym tygodniu pojawiły się także nowe zawody w naszym kalendarzu:

 • Cyklo Gdynia XC – Gdynia – 12 sierpnia 2017
 • Bytowski Maraton MTB – Bytów – 19 sierpnia 2017
 • XCM Miłosna – Kwidzyn – 2 września 2017
 • Na Sportowo z Cisowianką – Nałęczów – 23 wrześia 2017
 • Lipa MTB Maraton – Lipno – 30 września 2017

A tak wygląda rozkład jazdy na zbliżający się weekend:

Sobota, 5 sierpnia 2017:

 • Mała Liga XC  – Zagórze k. Warszawy
 • Mistrzostwa Polski XCE – Lublin – informacja prasowa
 • Uphill MTB Beskidy – Ustroń

Niedziela, 6 sierpnia 2017:

 • Bike Cross Maraton – Suchy Las – ZMIANA TERMINU NA WRZESIEŃ
 • Bike Maraton – Obiszów – informacja prasowa
 • Legia MTB Maraton – Biała Rawska
 • Leszczyńska Liga Rowerowa – Smyczyna
 • Maratony Kresowe – Sejny
 • Mistrzostwa Polski XCE – Lublin – informacja prasowa
 • Puchar Szlaku Solnego – Orawka

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Good bye Livigno! #ibikeit #trainingday #jbg2team #mtb #bike #cyclinglife #mtbxcpl #ride_bmc #dalejhalej

Post udostępniony przez Halej (@halej_official)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0