Kolarski weekend w gminie Grębocice 5–6.08.2017

HomeINFORMACJE PRASOWE

Kolarski weekend w gminie Grębocice 5–6.08.2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Weekend 5-6 sierpnia zapowiada się ciekawie i emocjonująco. Największy w Polsce cykl maratonów MTB ponownie przyjeżdża do gminy Grębocice i wystartuje w niedzielę 6 sierpnia z Obiszowa. Dzień wcześniej w Grodowcu rozpocznie się Szosowy Klasyk – kolarski szosowy wyścig dla amatorów. Kolarstwo górskie od lat cieszy się w Polsce niesłabnącym powodzeniem, a popularność i prestiż Bike Maratonu są tego najlepszym dowodem. Jednak szosa również wraca do łask i na należne sobie miejsca. Mamy więc również wyścig szosowy, ale największym wydarzeniem weekendu będzie na pewno Bike Maraton.

Bike Maraton to tradycyjnie 3 dystanse – tak aby na każdym stopniu kolarskiego wtajemniczenia można było znaleźć trasę odpowiednią dla siebie. Tym razem Bike Maraton pojedzie więc przez malownicze wzgórza i lasy gminy Grębocice, na dystansie MINI będziemy mieli 25 km, na MEGA 58 km, a na najdłuższym – GIGA – 90 km. Start Bike Maratonu w niedzielę, 6 sierpnia o godz. 11:00 z boiska sportowego w Obiszowie. Dodatkową klasyfikacją tegorocznego Bike Maratonu będą Mistrzostwa Polski Leśników i Pracowników Lasów Państwowych w maratonach MTB.

Na zawodników czeka szereg atrakcji – i sportowych i pozasportowych. Przy okazji Bike Maratonu, jak zwykle odbędą się również kolarskie wyścigi dla dzieci, zaprezentują się wystawcy związani z branżą kolarską, a poza tym czeka nas koncert muzyczny zespołu „Tamp”. Wszystko to w atmosferze kolarskiego święta i sportowego pikniku i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Kiszone ogórki, chleb ze smalcem, zupy i domowe ciasta były przebojem ubiegłorocznego Bike Maratonu. Pierwsze spotkanie z Obiszowem w roku 2016 wypadło pomyślnie – pora na powrót do Obiszowa, tym bardziej, że miejsce jest już w kolarskim świecie znane, prężnie rozwijają się trasy w miejscowym Bike Parku, a miłośnicy MTB przyjeżdżają tu i na zawody i na rodzinne wycieczki. Wszystko wskazuje na to, że będzie to dobre przetarcie przed wrześniowymi MP XCM w Wałbrzychu. i odpoczynek przed powrotem w góry.

Warto od czasu do czasu przypomnieć, że Bike Maraton to impreza nie tylko dla czołowych i licencjonowanych zawodników, ale również dla tych, którzy liczą po prostu na przyjemną rowerową wycieczkę i przygodę z elementami rywalizacji. Dla takich uczestników przewidziano właśnie dystans MINI, które zawsze ma nieco ponad 20 km. A jeśli ktoś chce się pościgać na wysokim poziomie, to taką okazję również na Bike Maratonie znajdzie. Wysokich gór w Grębocicach nie ma, ale długość dystansu GIGA w Obiszowie robi wrażenie – ciekawe więc jak szybko zwycięzcy poradzą sobie z tą trasą. Poza tym mamy – jak zwykle – średni dystans MEGA (w Obiszowie 58 km) i MINI – „wyścig dla każdego” – 25 km.

Szosa i MTB – to wszystko już w dniach 5 – 6. 08. 2017 w gminie Grębocice. Czas na wakacyjny kolarski weekend, a Bike Maraton startuje z Obiszowa w niedzielę o 11:00.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0