Plan na weekend 28/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 28/2017

Kolarstwo górskie w Warszawie. To określenie od miesięcy wywołuje rozbawienie na twarzach wielu osób, niezależnie od tego czy związanych czy nie związanych z kolarstwem. Kolarstwo górskie to jednak bardzo szerokie pojęcie zaczynające się maratonami, a kończące na ciężkiej grawitacji. Ani jednego ani drugiego w Warszawie nie uświadczymy. Swoimi prawami za to rządzi się cross country w formule olimpijskiej czyli popularne XC czy XCO. Zwarta interwałowa runda licząca kilka kilometrów obejmująca różnego rodzaju naturalne lub sztuczne przeszkody i obfitująca w nie za długie podjazdy i zjazdy może zostać wyznaczona praktycznie wszędzie. Pisałem o tym we wpisie o treningowych rundach do XC, które można spotkać w całym kraju.

W Warszawie też się da, czego dowodem jest trasa zbudowana i wyznaczona na Wzgórzu Trzech Szczytów aka Górze Kazury na warszawskim Ursynowie. Znakiem jakości niech będzie wypowiedź Haleja na jej temat:

Rywalizacja rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli, a kulminacyjnym punktem będą wyścigi elity kobiet oraz mężczyzn. Szczegółowy program można znaleźć tu.

Co ważne – dla wszystkich zainteresowanych, którzy nie będą się mogli stawić na Kazurce zaplanowana jest transmisja wideo ze wszystkich trzech dni rywalizacji:

To jedyny krajowy czempionat rozgrywany w ten weekend w Polsce. W Międzybrodziu Żywieckim w ramach Diverse Downhill Contest rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w zjeździe. Więcej informacji tu.

Jeśli start ani kibicowanie w MP Was nie interesuje to na pewno macie już skrzętnie zaplanowany weekend startowy. Nie mniej jednak szybki rzut okiem do naszego kalendarza i przypominamy co się dzieje w najbliższych dniach:

13-16 lipca 2017:

14-16 lipca 2017:

15 lipca 2017:

16 lipca 2017:

  • Bike Cross Maraton – Czerwonak
  • Kellys Cyklokarpaty – Wojnicz – przewodnik po okolicy
  • Legia MTB Maraton – Raciąż
  • METROBIKES.pl MTB Cross Maraton – Morawica

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0