Plan na weekend 22/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 22/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Parafrazując znane powiedzenie – wszystkie drogi prowadzą w ten weekend do Jeleniej Góry. Zarówno ze sportowego, jak i kibicowskiego punktu widzenia jeśli chodzi o kolarstwo górskie to absolutna perełka w tegorocznym kalendarzu. Ktoś pewnie by zapytał, a Mistrzostwa Polski? Cóż, tu już chyba wszystko zostało powiedziane. W sobotę w Parku Paulinum wyścigi zaliczane zarówno do EOOM, jak i Pucharu Polski w cross country. Na starcie wszyscy liczący się w kraju zawodnicy, ale także światowa czołówka z Jaroslavem Kulhavym (Specialized Racing) oraz Jolandą Neff (Kross Racing Team) na czele.

Obsada na Maja Race mogłaby być jeszcze lepsza, ale zawody bezpośrednio po dwóch ciężkich Pucharach Świata na wielu zawodnikach wymusiły odpoczynek. Do tego też dochodzi „konkurencja” w kalendarzu, przede wszystkich w postaci Pucharu Włoch (Internazionali d’Italia Series – Couremayeur), ale także wyścigów na Słowenii (SloXcup XC Kocevje) czy u naszych sąsiadów w Czechach (Zadov).

Na szosie warto przypomnieć, że w niedzielę rozpoczyna się Criterium de Dauphine, a na starcie zobaczymy Michała Kwiatkowskiego. W ten weekend także amatorzy kolarstwa szosowego mogą wystartować w imprezie towarzyszącej Wyścigowi Hubala, z finiszem pod Święty Krzyż :)

Jeśli z jakiegoś powodu nie wybierasz się do Jeleniej Góry, a chcesz się pościgać w weekend, to w wielu zakątkach kraju jest sporo propozycji. Na wyróżnienie zasługują na pewno niedzielne maratony w Jeleniej Górze :), Sierakowicach, Piekoszowie oraz Bydgoszczy.

Sobota – 3 czerwca 2017:

Niedziela – 4 czerwca 2017


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0