Święto kolarstwa w Jeleniej Górze. Przed nami Maja Race 2017

HomeINFORMACJE PRASOWE

Święto kolarstwa w Jeleniej Górze. Przed nami Maja Race 2017

Magia jeleniogórskiego Parku Paulinum od lat regularnie przyciąga polską i światową czołówkę MTB. Twarzą tych eliminacji Pucharu Polski jest Maja Włoszczowska, uwielbiana nie tylko przez fanów kolarstwa multimedalistka i ambasadorka polskiego MTB, jeżdżąca w barwach Kross Racing Team. Na linii startu pojawi się razem ze swoją koleżanką z drużyny Szwajcarką Jolandą Neff, najmłodszą zdobywczynią Pucharu Świata MTB XCO w historii i aktualną liderką rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (Maja jest w tym zestawieniu tuż za nią). Nie zabraknie też pozostałych członków KRT – Bartłomieja Wawaka, wielokrotnego mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych i Szwajcara Fabiana Gigera, brązowego medalisty z Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 r., który w poprzedniej edycji Maja Race okazał się bezkonkurencyjny.

Oko w oko z najlepszymi

Wisienką na torcie sobotnich zawodów będą wyścigi elity kobiet i mężczyzn, ale rywalizacja rozpocznie się już od rana, a wystartują kategorie juniorskie oraz młodzicy. Pierwsze starty przewidziano już o godz.9.30, z kolei elita kobiet wystartuje o godz. 13.45. Mężczyźni pojadą o godz. 15.45. W trakcie 9 edycji tych zawodów będziemy mogli przyglądać się zmaganiom w rundzie Pucharu Polski XCO. Maja Trophy Race w Jeleniej Górze to najbardziej prestiżowy wyścig Cross Country w kraju i okazja, by już po raz kolejny zobaczyć MTB na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć, że trasa wyścigu w Parku Paulinium znajduje się zaledwie kilometr od centrum miasta. Jest dostępna dla kibiców prawie w całości. Zawodników zmagających się z kolejnymi kilometrami i własnym wycieńczeniem można więc praktycznie dotknąć oraz poczuć ich oddech. W wiele punktów da się dojść po krótkim spacerze, a rundy są krótkie.

W trakcie kolarskich zmagań na najwyższym poziomie zostaną też zorganizowane wyścigi dla dzieci Quest Sport Kids Adventure – start o godz. 10. Z kolei o godzinie 11.30 z Placu Ratuszowego wyruszy wielka Parada Rowerów.

Sportowe emocje gwarantowane

Na tym jednak nie koniec. Kolarski weekend w Jeleniej Górze to również niedziela, czyli następne mocne uderzenie – UCI Marathon Series w ramach największego polskiego cyklu MTB – Bike Maratonu. Po raz drugi w Polsce najlepsi maratończycy z całego świata będą rywalizować na trasie maratonu MTB. W niedzielę, 4 czerwca, zawodnicy z wielu krajów wystartują o godz. 11 z placu Ratuszowego. Meta w Parku Paulinum. Jelenia Góra znów stanie się stolicą polskiego MTB i gospodarzem dwóch elitarnych międzynarodowych imprez. Więcej informacji na temat Jelenia Góry Trophy Maja Race 2017 można przeczytać na stronie http://mtbjelenia.pl, a wszystko o Kross Racing Team znajdziemy pod adresem www.krossracingteam.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0