Plan na weekend (majówkę) 17/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend (majówkę) 17/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Patrzysz za okno i nie do końca wierzysz. To już maj, a aura taka, że w niektórych rejonach kraju można spokojnie zamiast roweru wybrać narty… Niby w sumie nic dziwnego, ale jednak irytujące. Zwłaszcza, że w marcu były takie dni, kiedy bez problemu można było jeździć na krótko.

Majówka to taki czas, kiedy jest trochę więcej czasu na rower. Biorąc jeden dzień urlopu masz 5 dni wolnego, a biorąc cztery masz aż 9 dni wolnego pod rząd. Jeszcze lepiej będzie będzie za rok, kiedy to będzie można zamienić 3 dni urlopu na 9 dni wolnego :)

Są jednak tacy, którzy nie muszą brać urlopu, żeby iść na rower. Zawodnicy. Ci w ten weekend będą ścigać się w kilku rejonach w kraju i za granicą. We Francji startuje Puchar Świata w zjeździe (na XCO musimy poczekać jeszcze trzy tygodnie), gdzie reprezentować będzie nas Sławek Łukasik (NS-Bikes Factory Racing). Relacja na żywo na redbull.tv w niedzielę od 13.00.

Specjaliści od cross country w dużej mierze kierują się do niemieckiego Heubach, gdzie w niedzielę startuje Bundesliga MTB – na starcie obok zawodników Kross Racing Team takie nazwiska jak Julien Absalon, Florian Vogel czy Victor Koretzky oraz Jordan Sarrou. Wśród kobiet Annika Langvad, Daniela Campuzano, Jana Belomoina czy Alessandra Keller.

Z kolei czerwony pociąg JBG-2 wystartuje w rumuńskim dwuboju – Napo Cup UCI w Cluj Napoca, gdzie w sobotę cross country, a w niedzielę maraton mtb.

Trzeba też wspomnieć o szosie – do niedzieli trwa Tour de Romandie. W weekend w Wielkiej Brytanii zyskujący na popularności Tour de Yorkshire. W sobotę startuje bardzo ważny w regionie wyścig dla zawodników U23 – Karpacki Wyścig Kurierów, który potrwa do 3 maja.

A w krajowym kalendarzu mtb aż PIĘTNAŚCIE wyścigów!

Jeśli miałbym wymienić najciekawsze, to na pewno Puchar Polski XCO w Lublinie, który zaliczany jest także do Pucharu Polski XCO Masters – podobnie jak Mazury MTB w mrągowskim Bike Park Poręby. Jeszcze lepszą trasę w tym roku ponoć prezentuje Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Łodzi. Do tego oczywiście DT4YOU MTB Maraton w Obornikach. A jeśli myślimy o maratonie w górach, to już w sobotę Kellys Cyklokarpaty w Przemyślu. W drugiej części majówki warto zwrócić uwagę na Maratony Kresowe w Wasilkowie, Solid MTB w Śremie oraz Puchar Mazowsza w Warszawie, który rozegrany zostanie na rundzie tegorocznych Mistrzostw Polski XCO.

Pełna lista wydarzeń na majówkę poniżej. Pełny kalendarz tu, a najciekawsze wyścigi maja 2017 tu.

Sobota 29 kwietnia 2017:

Niedziela – 30 kwietnia 2017:

Poniedziałek – 1 maja 2017:

Środa – 3 maja 2017:


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0