Gdzie się ścigać w maju? [2017]

HomeZapowiedzi

Gdzie się ścigać w maju? [2017]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Od samego początku działania #mtbxcpl jedną z regularnie publikowanych treści były weekendowe zapowiedzi, najpierw jako „kalendarzowy updejt”, a później „plan na weekend”, który pojawia się zawsze gdzieś między środą i piątkiem, żeby pomóc Wam nie przegapić żadnego wyścigu, zarówno tego, w którym sami możecie wziąć udział, jak i tego w telewizorze, którego śledzenie może być równie emocjonujące.

Startujemy jednak z wpisami jakby uzupełniającymi, które mają na celu zainteresować Was wyścigami w zbliżającym się miesiącu. Bo przecież starty w zawodach to element wycieczek krajoznawczych. Może najwyższa pora wyjechać poza swoje województwo…

Oto na co naszym zdaniem warto zwrócić uwagę w ciągu najbliższych czterech tygodni. Ze względu na zbliżającą się majówkę dodaliśmy do maja kwietniowy weekend ;)

W trakcie majówki zwracamy Waszą uwagę na cztery lokalizacje. Ekipa Mazury MTB w Mrągowie organizuje najpierw widowiskowego eliminatora (29 kwietnia), by dzień później zaprosić Was na wyścig cross country w Bike Parku Poręby (30 kwietnia). W trakcie majówki odbywa się także Bike Town Przemyśl, którego inauguracją jest maraton Kellys Cyklokarpaty (29 kwietnia). Na drugim końcu Polski, w Obornikach koło Poznania kolejna edycja znanego nie tylko z bogatych nagród, ale całkiem fajnej trasy DT4YOU MTB Maraton (29 kwietnia). Ostatnim wyścigiem majówki, na który warto zwrócić uwagę to Puchar Mazowsza (3 maja), który ma odbyć się na takiej samej trasie jak ta przygotowywana na lipcowe Mistrzostwa Polski XCO.

Zanim zacznie się kolejny weekend to MOSiR w Dukli już od piątku (5 maja) zaprasza Was na pierwszą edycję etapówki Dukla Wolf Race. Na liście startowej blisko 150 osób co bardzo dobrze wróży jak na pierwszą edycję. Drugi weekend maja to mocne ściganie w górach – w sobotę Bike Maraton w Polanicy Zdrój, a przez cały weekend 6-7 maja w Wałbrzychu Invest Park Górale na Start czyli jeden z trzech wyścigów UCI w tym roku w kraju. Tam po prostu warto być. W niedzielę z kolei Maraton Polodowcową Krainą Drawy i Dębicy (7 maja) czyli góry nie tylko w górach, a do tego dla twardzieli niepozorne 70 km „prawie nad morzem”.

Kolejny weekend i kolejne cross country. Tym razem wracamy na Mazowsze, gdzie w Wiązownej odbędzie się kolejna eliminacja Małej Ligi XC (13 maja). Według zapewnień organizatorów trasa ma być godną literek XCO. Z kolei w niedzielę 14 maja Lidzbark Warmiński XC – można by rzec wyścig z tradycjami. Także w niedzielę Puchar Strefy MTB Sudety w Głuszycy.

W trzecim weekendzie maja polecamy Wam przede wszystkim zawody cross country zaliczane do MTB PFKA CUP oraz Pucharu Polski XCO Masters – mowa oczywiście o Pniewach (21 maja). Oprócz tego „tylko” maratony, z czego dwa to solidne ściganie w górach – Bike Maraton w Wiśle (20 maja) oraz Dare2B MTB Maraton w Skrzyszowie (21 maja). W ten weekend warto też zwrócić uwagę na Mazury MTB w Węgorzewie (20 maja) oraz Szczecin MTB Maraton (21 maja).

Ostatni weekend maja to taki trochę creme de la creme, bo w Kluszkowcach odbywa się Joy Ride Bike Festival, którego integralną częścią jest maraton Kellys Cyklokarpaty, który od lat zbiera same dobre noty. Z kolei w Wielkopolsce maraton w Wyrzysku – prawdopodobnie najlepszy w całej serii Bike Cross Maraton organizowanej przez Wojtka Gogolewskiego.

To oczywiście tylko wybrane zawody i wydarzenia maja, a pełną listę znajdziecie w naszym kalendarzu.

To co wybieracie?

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0