Aplikacje na smartfona przydatne dla rowerzysty #3

HomeCiekawostki

Aplikacje na smartfona przydatne dla rowerzysty #3

Rynek aplikacji na telefony cały czas się rozwija i pewnie moglibyśmy co miesiąc wynajdować nowe, które mają ułatwić życie rowerzystom. Do tej pory zrobiliśmy już dwa wpisy w tym temacie: część #1 i część #2. Dziś czas na część trzecią, w której polecimy Wam kilka aplikacji. Wszystkie naszym zdaniem są przydatne i mogą być wykorzystane choćby podczas weekendowych wypadów. W poprzednich dwóch wpisach znajdziecie taki podstawowe aplikacje dla kolarzy jak endomondo czy strava… Dziś będzie o kilku bardziej specyficznych narzędziach.

1 Trasy rowerowe na Mój Rower – polska aplikacja, w której możemy zapisywać oraz szukać tras innych użytkowników. Przydatne kiedy chcemy sprawdzić trasy w nowej okolicy. W systemie jest naprawdę dużo tras, a interfejs jest całkiem przyjazny. Do tego oczywiście możemy zapisywać statystyki swoich wycieczek / treningów.

2 Bike Fast Fit – bardzo ciekawe narzędzie dla użytkowników apple. Aplikacja pomoże w wykonaniu „domowego” dopasowania roweru do kolarza. Przeprowadzi wideo analizę pozycji na rowerze, podpowie konieczne zmiany, tak byśmy nie męczyli się na naszym własnym sprzęcie. Nie jest to oczywiście pełnowartościowy bike fit, ale na pewno ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy chcą taki pomiar wykonać w domu.

3 MTB Project – ta aplikacja to miejsce, w którym międzynarodowa społeczność tworzy swego rodzaju przewodnik po trasach MTB. Najwięcej tras znajdziemy na terenie USA, ale jest też wiele na terenie całego świata, więc to przydatna rzecz dla Wszystkich, którzy podróżują z rowerem. I tutaj zadanie dla administratorów polskich tras MTB by dodać tam też trasy z naszego kraju.

4 Dirt School – kolejna na liście aplikacja tylko dla użytkowników apple. To narzędzie nie jest darmowe, ale na pewno wychodzi taniej niż pojechać w góry na szkolenie techniki. Podobnie jak z aplikacją do ustawiania roweru, nie zastąpi prawdziwego szkolenia, ale na pewno będzie pomocna. W tej aplikacji dostępne są wideoporadniki do każdego ćwiczenia, mamy dostępny widok z kilku perspektyw oraz opis każdego ćwiczenia. To swego rodzaju trener techniki w Twojej kieszeni.

5 Viewranger – narzędzie, które może się przydać na rowerze, ale też podczas pieszych podróży. Aplikacja w swojej bazie ma szlaki turystyczne oraz ciekawe miejsca, które oczywiście tworzą jej użytkownicy. Główną zaletą viewrangera jest nakładanie na obraz widziany kamerą telefonu nazwy miejsc widocznych z miejsca, w którym się znajdujemy, a także rysowanie ścieżki.

6 Dieta i trening – można powiedzieć, że to typowy kalendarz treningu i diety. Możemy dodawać tam swoje aktywności oraz zjedzone posiłki tak by monitorować kompleksowo swoje postępy w treningu. Dużym atutem tej aplikacji jest baza polskich produktów, dzięki czemu uzupełnianie posiłków nie będzie trudne.

7 Smaker – jeśli już przy diecie jesteśmy to smaker pozwoli nam ją urozmaicić. W bazie aplikacji znajduje się ponad 37 tys przepisów, a żeby znaleźć jeden losowy – wystarczy potrząsnąć telefonem. Ciekawa aplikacja dla każdego kto chce przełamać swoje nawyki żywieniowe i zacząć korzystać z nowej diety. Przy okazji można poznać nowe przepisy i nauczyć się robić nowe rzeczy.

COMMENTS

DISQUS: 0