Aplikacje na smartfona przydatne dla rowerzysty #2

HomeSprzętRóżności

Aplikacje na smartfona przydatne dla rowerzysty #2

Pierwsza część tego wpisu ukazała się już dawno, dlatego postanowiłem zrobić małą aktualizację. Pierwszy wpis to były aplikacje takie trochę podstawowe, dziś smartfony i aplikacje wyglądają inaczej i są dużo bardziej funkcjonalne. Pewnie głównie dlatego można ich znaleźć dużo więcej. Żeby wszystko jakoś usystematyzować wprowadziłem podział na grupy.


 SPORT


Info Cycling 2016


info cycling

Info Cycling 2016 – pozycja obowiązkowa dla kibiców. Wyniki, rankingi, oraz kalendarz wyścigów z cyklu World Tour.


ADAMS APP


adams app

ADAMS APP rzecz dla tych najbardziej zaawansowanych sportowców objętych programem ADAMS, to oficjalna aplikacja WADA.


Antidoping Switzerland


swiss

Antidoping Switzerland to kolejna aplikacja „antydopingowa”. O ile dla zawodowych sportowców może nie być do końca użyteczna bo dawno nie było aktualizowana, o tyle amatorzy mogą się tam spokojnie sprawdzać bo podstawowe leki są w bazie aplikacji. Ciekawym udogodnieniem jest wyszukiwanie leku po kodzie kreskowym.


Fabulous – Motivate Me!


fab

Fabulous – Motivate Me! Na pierwszy rzut oka jakaś dziwna apka, z dziecinną grafiką. Jednak może okazać się całkiem sprytnym narzędziem przypominającym nam o dobrych nawykach. Trening, dieta, wczesne pójście spać, możesz zaprogramować aplikację tak by pamiętać o wszelkich zaprogramowanych przez Ciebie aktywnościach.


Trąbka Kibica


trąbka

Trąbka kibica przychodzi z pomocą, kiedy jedziesz wspierać swoich ulubionych zawodników. Jeśli nie masz dzwonków, trąbek i innych bajerów to z tą appką nadal możesz zrobić niezły hałas.


 MAPY


MAPY.CZ


mapy.cz

MAPY.CZ to aplikacja od sąsiadów zza miedzy. Bardzo dokładne mapy turystyczne, wliczając w to szlaki rowerowe. Bardzo ważne jest to, że wybrane rejony mapy można ściągnąć do telefonu i korzystać z nich offline.


Polskie Szlaki


polskie szlaki

Polskie Szlaki to aplikacja wskazująca atrakcje turystyczne (i nie tylko) w Twojej okolicy. Przydatna rzecz na wycieczkach rowerowych. Czasem może zaskoczyć ;)


Mapa turystyczna


mapa turystyczna

Mapa turystyczna – aplikacja podobna do Mapy.cz. Obejmuje obszar gór w Polsce. Wersja offline jest także dostępna, ale za dodatkową opłatą.


 PODRÓŻE


TripBook.pl


tripbook

TripBook.pl  Zastaje Cię noc podczas podróży i nie bardzo wiesz gdzie tu jest jakiś nocleg. Odpalasz tripbooka, który korzysta z geolokalizacji i już życie powinno być prostsze. Czyli taka bardzo uproszczona polska wersja tripadisora.


Regionalny System Ostrzegania


rso

RSO huragany, wiatry, deszcz, burze i inwazja obcych już teraz nie będą dla Ciebie zaskoczeniem. Przed wyjazdem w dany region możesz sprawdzić ewentualne zagrożenia na danym terenie.


iPolak 3.0


ipolak

iPolak 3.0 Bardzo przydatna w wyjazdach zagranicznych. Możesz sprawdzić informacje o interesującym Cię kraju. Podane są adresy polskich placówek dyplomatycznych, a także aplikacja informuje nas o niebezpieczeństwach w danym kraju.


Couchsurfing Travel App


couch

Couchsurfing Travel App Jeśli nie masz obiekcji do podróży Bla Bla Car, to na pewno spodoba Ci się opcja Couchsurfingu. Zawsze możesz trafić tez na fanów kolarstwa i taki wyjazd na pewno będzie lepszy niż pobyt w hotelu.


 JEDZENIE


Zdrowe Zakupy


zdrowe zakupy

Zdrowe Zakupy – Aplikacja, która ułatwi Ci wybranie zdrowych produktów. Prosta w obsłudze, wykorzystuje kody kreskowe produktów. Pomaga także alergikom.


Beskidy na widelcu


beskidy

Beskidy na widelcu po ciężkim etapie na Beskidy MTB Trophy lub po kolejnym dniu wycieczki w Beskidach nie ma nic lepszego jak porządne jedzenie. A najlepiej jak będzie to jedzenie regionalne i właśnie w tym pomaga ta aplikacja. W jej bazie znajdziecie te większe i mniejsze punkty gastronomiczne w rejonie Beskidów.


 ZDROWIE


Pierwsza Pomoc Przedmedyczna


pierwsza pomoc

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna W terenie zdarzyć może się wiele, oczywiście wiedzę o tym co robić na wypadek jakiegoś zdarzenia lepiej mieć już w głowie. Jeśli jest inaczej to z pomocą przychodzi ta sprytna aplikacja. Pamiętajmy, że najlepsza pomoc to telefon po odpowiednie służby.

Jako, że sami pracujemy na urządzeniach z androidem to wszystkie prezentowane appki są na androida właśnie. Większość z nich lub bardzo podobne znajdziecie także appstore.

COMMENTS

DISQUS: 0