Plan na weekend 14/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 14/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Na ten weekend w zasadzie czekają pewnie prawie wszyscy kibicie kolarscy. Paris Roubaix. Do tego Eurosport funduje nam SZEŚĆ godzin transmisji na żywo prosto z bruku. Wiadomo, że pewnie rozstrzygnięcia będą na ostatnich kilometrach, więc spokojnie w ciągu dnia można odpalić rower. Z drugiej strony… ;)

Zanim Paris Roubaix to jeszcze dziś (piątek) mamy królewski etap Vuelta al Pais Vasco, gdzie Michał Kwiatkowski aktualnie ze stratą trzech sekund zajmuje w generalce trzecie miejsce. Ostateczne rozstrzygnięcie w sobotę na czasówce.

W niedzielę także kolejny „mały Puchar Świata”, tym razem najlepsi kolarze górscy spotykają się w niemieckim Bad Sackingen. Goldtrophy Sabine Spitz zaliczane do Bundesligi MTB to także wyścig UCI Junior Series XCO.

Na starcie stanie także Kadra MTB w składzie Rita Malinkiewicz, Gabriela Wojtyła, Anna Gdańska, Patrycja Świerczyńska, Mateusz Nieboras i Stanisław Nowak. A może bez Rity…

Równolegle do Bundesligi MTB (UCI HC) mamy w ten weekend Swiss Bike Cup (UCI C1)  w szwajcarskiej Rivierze oraz Internazional d’Italia Series (UCI C1) we włoskim Nalles.

We Francji UCI Marathon Series w Laissac, gdzie często pojawiali się zawodnicy z Polski. Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Krajowi specjaliści od cross country kierują się w ten weekend do Białegostoku, gdzie nieoficjalnie pierwsza runda Pucharu Polski XCO oraz oficjalnie pierwsza runda Pucharu Polski Masters.

Najmocniejszej obsady maratończyków, jak i najwyższej w ten weekend frekwencji można spodziewać się na pewno na pierwszej eliminacji Bike Maraton w Miękini.

Mocna obsada zapowiada się także na Mazury MTB, gdzie nagrody finansowe ściągnęły na start zawodników nie tylko z Polski, ale także z Rosji i Litwy. Co prawda trasa z niezależnych od organizatora względów została skrócona, ale jak zapewniał mnie Arek Cała 60 km na najdłuższym dystansie da wszystkim mocno w kość, bo z terenu wycisnęli 120%.

Dodatkową atrakcją maratonów w ramach cyklu Mazury MTB jest fakt, że dzięki trzem kamerom umieszczonym na trasie będziemy mogli śledzić rywalizację na żywo. Już w sobotę przekonamy się jak to wyjdzie w praktyce :)

Na maratonowej mapie mamy też dwa debiuty, oba w Trójmieście i okolicach – Luzino oraz Gdynia.

Poniżej pełna lista tego co będzie się działo w najbliższy weekend:

Sobota 8 kwietnia 2017:

Niedziela 9 kwietnia 2017


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0