Inauguracja Bike Maratonu już 8 kwietnia w Miękini

HomeINFORMACJE PRASOWE

Inauguracja Bike Maratonu już 8 kwietnia w Miękini

Nowy sezon, nowe pomysły, nowe atrakcje, nowe propozycje i nowi sponsorzy. Trochę nowego na starych dobrych trasach i w sprawdzonych miejscach. Dwa maratony UCI (Jelenia Góra i Szklarska Poręba), Mistrzostwa Polski XCM w Wałbrzychu, maraton w Kielcach w ramach Bike – Expo, izerski finał w Świeradowie, kapitalne okazje do górskiego ścigania po drodze, ale najpierw inauguracja, czyli Miękinia na dobry początek. Miejscowe szutry i błota mają swoich zwolenników, Diabelska Góra i Wieżyca swoich wyznawców, a sama miejscowość i jej okolice – stale powiększające się grono sympatyków i amatorów. W najbliższą sobotę czekają błotniste i grząskie łąki, szybkie szutry, malownicze łagodne single wśród coraz bardziej zielonych wiosennych lasów i gościnna gmina dobrze czująca się w fotelu gospodarza jednej z największych imprez MTB w sezonie.

W tym roku, jak zwykle na pierwszym Bike Maratonie czekają pamiątkowe koszulki będące również premią za pierwszy start, ale na mecie w Miękini czekać będą również pamiątkowe medale. Każdy kto przetnie pierwszą „kreskę” w sezonie otrzyma taki medal. To w Bike Maratonie nowość i symboliczne podkreślenie wagi wydarzenia jakim jest pierwszy wyścig w roku, ale również jasny sygnał ze strony gospodarzy – „ dla nas Wy i Bike Maraton to coś naprawdę wyjątkowego”.

Trzy dystanse, trzy poziomy trudności – GIGA (77 km), MEGA (54 km) i MINI (24), Dziecięcy Bike Maraton, duża strefa EXPO, sporo stoisk, wystawców, gastronomia, atrakcje dla dzieci. Bike Maraton Miękinia. Tak przedstawia się skrótowy opis pierwszego dnia Aktywnego Weekendu w Gminie Miękinia. Pierwszego, bo nazajutrz – w niedzielę 9 kwietnia, okoliczne szosy opanują biegacze, którzy wystartują w II Półmaratonie Miękinia – biegu otwierającym cykl Runner’s World Super Bieg 2017. Zanim w sobotę o 11:00 ruszy Bike Maraton nr 1, pełną parą pracować będzie biuro zawodów. Po numery zapraszamy już w piątek od godz. 16:00 do 21:00. W sobotę, w dniu startu, biuro działa od godziny 8:00. Ważne! Biuro zawodów przyjmuje zapisy i opłaty tylko do piątku. W sobotę nie będzie możliwości zapisania się na zawody ani opłacenia startu w Miękini. Możliwy będzie tylko odbiór numerów i opłaconych pakietów startowych. Biorąc pod uwagę, że kilkaset osób odebrało numery podczas ostatniego weekendu, kiedy biuro Bike Maratonu pracowało we Wrocławiu i w Miękini, kolejki przed startem będą mniejsze, ale raczej będą. Warto przyjazd do Miękini zaplanować odpowiednio wcześnie. Jeszcze kilka ostatnich dni i ruszamy. Przygotowania idą pełną parą i bez trudu można już wyczuć atmosferę wyczekiwania i niecierpliwości – zarówno po stronie zawodników, jak i organizatorów. Niech TO się już wreszcie zacznie! I zaczyna się naprawdę – w najbliższą sobotę, 8 kwietnia, na stadionie sportowym w Miękini.

COMMENTS

DISQUS: 0