Plan na weekend 32/2016

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 32/2016

Igrzyska, szosa, igrzyska, tor, igrzyska, kolarstwo górskie. Już prawie od tygodnia sportowy świat skupiony jest praktycznie na rywalizacji w Brazylii. Póki co nasi szosowcy, zarówno Panowie, jak i Panie dali nam wiele chwil radości. Dziś chyba pakują się i wracają do Polski, a my naszą kolarską uwagę przenosimy na welodrom, gdzie o punktowane miejsca będą walczyć nasi torowcy. Choć według strategii rozwoju kolarstwa medale na torze mają być dopiero w Tokio, to może jednak wydarzy się jakaś niespodzianka – jak w wywiadzie mówi Dyrektor Sportowy Andrzej Piątek.

Rozkład jazdy rywalizacji na torze możecie znaleźć m.in. na rowery.org.

W temacie cross country wszyscy zawodnicy startujący 20-21 sierpnia w Rio aktualnie szlifują formę lub po prostu się regenerują. Generalnie w kalendarzu UCI pustki. Co prawda we Francji rozegrana zostanie finałowa eliminacja Junior Series, ale mimo, że PZKol w swojej strategii miał koncentrować się na rozwoju zawodników w kategoriach juniorskich i młodzieżowych, to próżno szukać nazwisk naszych rodaków na listach startowych.

W kraju mamy przedostatnią eliminację Pucharu Polski w cross country, który rozegrany zostanie w Sławnie. W tej lokalizacji rozegrany zostanie także czempionat w sztafecie, bo w tym roku doszło do rozdzielenia wszystkich trzech odmian cross country – MP XCO odbyły się w Gielniowie, MP XCE w Lublinie. Teraz przyszedł czas na XCR.

Niestety niezależnie jak dobre będą to zawody to organizator rywalizuje o tytuł najgorszego plakatu roku:W zbliżający się długi weekend Cezary Zamana zaprasza na wszystkie trzy dni na Mazury, gdzie w sobotę zostanie rozegrany maraton w Ełku, a rywalizacja w kolejne dni będzie zaliczana do etapówki Gwiazda Północy.

Także w sobotę tyle, że na Śląsku, w Dąbrowie Górniczej rozegrane zostaną zawody w formule cross country – Bike Atelier XCO (zapowiedź tu). W sobotę także debiut w Lubomierzu, gdzie odbędzie się Maraton MTB Kargula i Pawlaka :) Zapowiada się dobre ściganie, bo na liście startowej kilka mocnych nazwisk, a trasa też niczego sobie (40/600 i 80km/1200m):Niedziela to Cyklokarpaty w Dukli oraz w naszej ocenie perełka tego sezonu, kolejna eliminacja cyklu Mazury MTB. Tym razem w Gizewie. Na bank wyznaczą trasę, która na długo zapadnie Ci w pamięć :)Z kolei Grzegorz Wajs zaprasza do Stężycy na MPA MTB w parach w sobotę, a w niedzielę dwunasta eliminacja Poland Bike Marathon. Na koniec weekendu w poniedziałek, 15 sierpnia w Dobrzynie nad Wisłą druga edycja Mistrzostw Kujawsko-Pomorskiego w cross country. Zawody firmowane przez Michała Przybytka. Trasa prezentuje się następująco:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t0Vg1WURKOg[/youtube]


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


#ticknock #Dublin #mtbxcpl #mtb #enduro #freeride #fullsuspension #lovecycling #lovemybike #mtbboy #forest #amazing #ireland

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Greg (@kraken_mtb)

COMMENTS

DISQUS: 0