Reprezentacja Polski MTB na Igrzyska Olimpijskie w Rio

HomeSportReprezentacja

Reprezentacja Polski MTB na Igrzyska Olimpijskie w Rio

W zasadzie oficjalny i zatwierdzony przez Zarząd PZKol składu Reprezentacji Polski MTB na Igrzyska Olimpijskie w Rio to była formalność. Już od miesiąca było wiadomo, że w biało czerwonych strojach pojadą Maja Włoszczowska oraz Katarzyna Solus Miśkowicz.

Mężczyźni nie jadą, ponieważ PZKol oraz nasi najlepsi zawodnicy i drużny nie byli w stanie z odpowiednim wyprzedzeniem dogadać i zaplanować takiego kalendarza startów na minione 24 miesiące, czego efektem była zbyt mała liczba punktów w rankingu UCI i brak „przepustki” do Rio.

W przypadku czarnego scenariusza, który mamy nadzieję już się wypełnił przed Londynem i nic takiego się nie powtórzy, Zarząd PZKol wyznacza zawodników rezerwowych. W 2012 roku były to Anna Szafraniec oraz Paula Gorycka, a przypadku mężczyzn Dariusz Batek.

W tym roku na IO w Rio Zarząd PZKol zdecydował, że rezerwową zawodniczką będzie Monika Żur, która od połowy maja  walczyła z kontuzją kolana, która zeszła z trasy MP na szosie „bo nogi jeszcze nie te”, która ostatnio zrezygnowała ze startu na MŚ XCO. Logika PZKol.

A poniżej najważniejsze tegoroczne wyniki naszych specjalistek w cross country:


XCO Pramentura Portugal CUP XCO Chelva XCO Bundesliga Bad Sackingen Puchar Czech Teplice ME XCO Puchar Czech Kutna Hora PŚ Albstadt PŚ La Bresse Górale na Start MP Szosa MŚ XCO
Aleksandra Dawidowicz 2 20 DNF DNS
Paula Gorycka 5 2 28 7 65 63 1 13
Katarzyna Solus Miśkowicz 10 21 14 25 27 DNF 18
Maja Włoszczowska 3 4 15 5 4 4
Monika Żur 8 1 6 DNF 31 58 58 DNF DNS

Wyścigi cross country podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio zostaną rozegrane 20 (kobiety) i 21 (mężczyźni) sierpnia o godzinie 17.30 naszego czasu.

COMMENTS

DISQUS: 0