Reprezentacja Polski MTB na Igrzyska Olimpijskie w Rio

Reprezentacja Polski MTB na Igrzyska Olimpijskie w Rio

Henrique Avancini (Cannondale Factory Racing) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia
Złoty Schurter, srebrny Kulhavy, brązowy Coloma [Rio 2016]
Nino Schurter (Scott Odlo) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

W zasadzie oficjalny i zatwierdzony przez Zarząd PZKol składu Reprezentacji Polski MTB na Igrzyska Olimpijskie w Rio to była formalność. Już od miesiąca było wiadomo, że w biało czerwonych strojach pojadą Maja Włoszczowska oraz Katarzyna Solus Miśkowicz.

Mężczyźni nie jadą, ponieważ PZKol oraz nasi najlepsi zawodnicy i drużny nie byli w stanie z odpowiednim wyprzedzeniem dogadać i zaplanować takiego kalendarza startów na minione 24 miesiące, czego efektem była zbyt mała liczba punktów w rankingu UCI i brak “przepustki” do Rio.

W przypadku czarnego scenariusza, który mamy nadzieję już się wypełnił przed Londynem i nic takiego się nie powtórzy, Zarząd PZKol wyznacza zawodników rezerwowych. W 2012 roku były to Anna Szafraniec oraz Paula Gorycka, a przypadku mężczyzn Dariusz Batek.

W tym roku na IO w Rio Zarząd PZKol zdecydował, że rezerwową zawodniczką będzie Monika Żur, która od połowy maja  walczyła z kontuzją kolana, która zeszła z trasy MP na szosie “bo nogi jeszcze nie te”, która ostatnio zrezygnowała ze startu na MŚ XCO. Logika PZKol.

A poniżej najważniejsze tegoroczne wyniki naszych specjalistek w cross country:


XCO PramenturaPortugal CUP XCOChelva XCOBundesliga Bad SackingenPuchar Czech TepliceME XCOPuchar Czech Kutna HoraPŚ AlbstadtPŚ La BresseGórale na StartMP SzosaMŚ XCO
Aleksandra Dawidowicz220DNFDNS
Paula Gorycka522876563113
Katarzyna Solus Miśkowicz1021142527DNF18
Maja Włoszczowska3415544
Monika Żur816DNF315858DNFDNS

Wyścigi cross country podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio zostaną rozegrane 20 (kobiety) i 21 (mężczyźni) sierpnia o godzinie 17.30 naszego czasu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0