Wyniki – 7-8 maja 2016

Wyniki – 7-8 maja 2016

REKLAMA
Wyniki – 13-14 kwietnia 2019
Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Bike Maraton, Ludwikowice Kłodzkie
Amator donosi: “podjazd na Kalenicę to chwila prawdy” – Bike Maraton, Bielawa
Wyniki – 9-10 maja 2015
Gracjan Krzemiński (Mitsubishi Materials MTB Team) – Bike Maraton, Szklarska Poręba

Miniony weekend stał przede wszystkim pod znakiem Mistrzostw Europy, które rozgrywane były w Szwecji. Niestety Polacy zaprezentowali się po prostu słabo. Historia o zdobywaniu “cennego doświadczenia” jest dobra w przypadku regularnych startów. Tym bardziej, że zawodnicy z którymi rywalizowali w Husqvarnie nie byli dla nikogo niespodzianką – znamy ich i to co sobą reprezentują z Pucharów Świata, Bundesligi czy Pucharu Czech. Nie trzeba jechać na ME, żeby nabrać cennego doświadczenia, bo to nie jest jakieś nieznane… Tak samo jak na Igrzyska Olimpijskie jadą naprawdę najlepsi, tak samo powinno być w przypadku imprez mistrzowskich, czy to kontynentalnych czy globu.

Wyniki ME MTB do wglądu w osobnym wpisie – link.

To co z kolei pewnie przykuło Twoją uwagę, to liczba z obrazka. Co ona oznacza? Że przede wszystkim maratonowe ściganie ma się bardzo dobrze. 4961 osóbostartów na dorosłych dystansach mini, mega, giga oraz w dorosłych kategoriach cross country. Aż chce się zapytać “Where is the limit?”

Maraton (XCM)
NazwaMiejscowośćMiniMegaGigaSuma
Bike MaratonPolanica Zdrój5876801661433
Skandia Maraton Lang TeamKraków5515351191205
Poland BikeRadzymin451279730
Maratony KresoweKnyszyn308111419
Solid MTBSława30060360
Kociewie SzlakiemSzpęgawsk24640286
Zachodnia Liga MTBPołczyn Zdrój556113129
Legia MTBKampinos406322125
Cross country (XCO)
NazwaMiejscowość
Trzy Wieże XCSzczecin97
PFKA MTB CupPniewy93
Lidzbark WarmińskiLidzbark Warmiński84

POLSKA

Skandia Maraton Lang Team (SKMTB kat.1) – Kraków

Gran Fondo


  1. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Mariusz Michałek – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Tomadz Dróżdż – JBG-2 Professional MTB Team
  5. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric

  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-LINK Rybczyński
  3. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Medio


  1. Michał Górniak – Duda Cars TP-LINK Rybczyński
  2. Kamil Kuszmider – TRW Cloudware Team
  3. Filip Jeleniewski – Duda Cars TP-LINK Rybczyński

  1. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Karolina Sowa – Bosutów
  3. Katarzyna Polakowska – Romet Racing Team

Bike Maraton (SKMTB kat.1) – Polanica Zdrój

Giga


  1. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Przemysław Ebertowski – King Oscar Gniewino
  3. Bartosz Janowski – Romet Racing Team

  1. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona
  3. Bożena Gomułka – Cyklistka.pl

Mega


  1. Gracjan Krzemiński – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Piotr Kurczab – SGR Specialized
  3. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized

  1. Magdalena Wojtyła – Im-motion Kross Team
  2. Joanna Ignasiak – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Monika Strychar – Mitsubishi Materials MTB Team

Mistrzostwa Wielkopolski XC (SKMTB kat.2) – Pniewy

Elita


  1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin
  2. Łukasz Pihulak – Kominy Einstel.pl
  3. Michał Górniak – Duda Cars TP-LINK Rybczyński

  1. Klaudia Janik – Bieniasz Rowerownia Team
  2. Marta Rozwalka – MW Invest Group
  3. Kamila Wójcikiewicz – Uniwersystet Przyrodniczy Poznań

Junior


  1. Dawid Godlewski – UKS Sportowiec Piła
  2. Mateusz Siejak
  3. Karol Maj – UKS Sportowiec Piła

Juniorka


  1. Dominika Dukarska – GTS Phytopharm Klęka
  2. Joanna Stefaniak – Odjechani Team
  3. Martyna Szudra – LKS Sawer Leszno

Masters


  1. Robert Syc – Real 64sto
  2. Piotr Majer – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Jan Zozuliński – Twomark Sport Eska Team

  1. Marta Gogolewska – Gogol MTB
  2. Ewa Gajda
  3. Katarzyna Wolińska – Kacper-rowery.com

Solid MTB (SKMTB kat.2) – Sława

  1. Piotr Krysman – Kross Euro-rower.pl
  2. Hubert Semczuk – MW Invest Group
  3. Grzegorz Grabarek – Sulima Rowery Team

  1. Małgorzata Witek – Strefasportu.pl
  2. Małgorzata Kaczmarek – Kibolski KS

Legia MTB Maraton – Kampinos

  1. Damian Kawecki
  2. Michał Baranowski – Trybik Northwave Team
  3. Kamil Gruzla KK Cyklon Warszawa

  1. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Zachodnia Liga MTB (SKMTB kat.1) – Połczyn Zdrój

Giga


  1. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  2. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Tomasz Pasik – Hunters Team

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Daria Kasztarynda – Cellfast MTB Team

Mega


  1. Arkadiusz Petka
  2. Marcin Pastusiak – Bike Team Człuchów
  3. Sławomir Niziński – Sogest

Maratony Kresowe (SKMTB kat.2) – Knyszyn

  1. Saruna Pacevicius – Sprint SBR Bank
  2. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  3. Grzegorz Maleszka – Renault Team

  1. Izabela Kłosowska – Bliska Team
  2. Aleksandra Zinówko – Milsport BLU Team
  3. Magdalena Gołębiewska – Bliska Team

IV Maraton MTB “Kociewie Szlakiem” (SKMTB kat.2) – Szpęgawsk

  1. Piotr Rzeszutek – Baszta Bytów
  2. Michał Różański – BCT Gdynia
  3. Jacek Rogowski – KSR Kościerzyna

  1. Joanna Banaszek
  2. Anna Kaczmarek – Cyklo Kwidzyn
  3. Karolina Olszewska – Girls on wheels

Lidzbark Warmiński Cross Country (SKMTB kat.2) – Lidzbark Warmiński

Elita


  1. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Michał Przekop
  3. Paweł Ciunel

  1. Katarzyna Laskowska – Finisher.pl
  2. Marcelina Kwapisiewicz

Masters


  1. Łukasz Derhald – Trek Gdynia
  2. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team
  3. Mariusz Goliński

Trzy wieże XC (SKMTB kat.2) – Szczecin

Elita


  1. Rafał Jaros – Jaros Bike serwis rowerowy
  2. Piotr Jarmużewski – 2×3 MTB Racing Team
  3. Patryk Lipień – Riders Club Kijewo

  1. Anna Kłos – Bike TEam
  2. Patrycja Bieniecka
  3. Natalia Starachowska – AZS Uniwersytet Szczeciński

Masters kobiety


  1. Małgorzata Lewandowska – Rowery Turowski Team
  2. Norma Dommel – Velnistas Berlin
  3. Wioletta Murawska -Bike Team roletki.home.pl

Masters I


  1. Robert Kuhn – Kuhn Fahrwerkstechnik
  2. Jarek Panejko – Cubica Racing Team
  3. Piotr Kozłowski

Masters II


  1. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  2. Rafał Chmiel – FSD Sport
  3. Grzegorz Kalenko – Bike team roletki..home.pl

LOTTO Poland Bike Marathon – Radzymin

  1. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team
  2. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  3. Kamil Kuszmider – TRW Cloudware Team

  1. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – MyBike.pl
  2. Adrianna Stępniewska – Opoczno
  3. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team

COMMENTS

DISQUS: 0