Plan na majówkę – 17/2016

HomeKALENDARZEuro Bike Kaczmarek Team

Plan na majówkę – 17/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Długi weekend to niebywała okazja do tego, żeby jeszcze więcej czasu spędzić na rowerze. Niezależnie czy weekend krótki czy długi to najszersza oferta zawsze przypada na niedzielę. Ale po kolei…

Sobota – 30.04.2016

 • Mazury MTB – Mrągowo – XCE, czyli eliminator na przepalenie łydki przed tym co Luz Grupa Mazury przygotowała na na niedzielę
 • DT4YOU MTB Maraton (SKMTB kat. 2) – Oborniki – można powiedzieć, że to taki wielkopolski klasyk, który odbywa się już od wielu lat. Trasa poprowadzona praktycznie tylko po terenach zielonych, a jeśli chodzi o dystanse to do wyboru do koloru – od krótkich dla dzieci, po najdłuższy liczący blisko 70 km.

Niedziela – 1.05.2016

 • 1. Włocławski Maraton MTB – Włocławek – lokalny maraton robiony przez lokalną społeczność. Takie charakteryzują się z reguły ciekawą trasą i niepowtarzalnym klimatem. Oczywiście takie zawody są też obarczone pewnym ryzykiem wynikającym z ograniczonego doświadczenia. Nie mniej jednak warto spróbować, bo dla każdego będzie coś miłego – dystanse 8, 25 i 50 km.
 • Cyklokarpaty (SKMTB kat.2) – Przemyśl – stały punkt w programie Bike Town Przemyśl. Jeszcze nie góry, więc dystans w sam raz na rozbieg. Na Giga 65 km i 1440 m w pionie. Na Mega i Mini odpowiednio mniej.
 • Eliminator MTB – Przemyśl – w ramach tego samego Bike Town Przemyśl będzie pierwsza edycja tego cyklu. Kolejne w Kępnie, Lublinie (MP XCE) i Chorzowie.
 • Mazury MTB (SKMTB kat.2) – Mrągowo – cross country w Bike Parku Poręby. Nudy nie będzie, oj nie!
 • Bike Cross Maraton (SKMTB kat.2) – Chodzież – druga odsłona cyklu maratonów Wojtka Gogolewskiego. Runda licząca niespełna 30 km, która na dystansie mega będzie do pokonania dwa razy. Górek parę jest, więc na pewno nie będzie łatwo i przyjemnie.
 • LOTTO Poland Bike Marathon – Legionowo – 65 km na najdłuższym dystansie MAX to spora nowość w tym cyklu, gdzie dystans „królewski” z reguły był w okolicach 50 km. Do tego zapowiedziane są nowe ciekawe fragmenty trasy.
 • Mazovia MTB (SKMTB kat.2) – Puławy – Cezary Zamana w tym roku zdaje się postawił sobie za punkt honoru wyciągnąć z Mazowsza i okolic ile się da. Trasy w Legionowie, a zwłaszcza w Józefowie były bardzo wysoko oceniane. Puławy zapowiadają się podobnie, będzie okazja do zwiedzenia wszystkich okolicznych wąwozów i jarów. Do tego na Giga zapowiadane jest nawet 84 km! Więcej informacji w notce prasowej.
 • Zachodnia Liga MTB (SKMTB kat.2) – Gorzów Wielkopolski – wyścig w formule XCO, na którego starcie z reguły melduje się okoliczna czołówka znana także z wyścigów przełajowych. Zapowiada się raczej wysoki poziom sportowy.
 • Zęby Gryfa Classic (SKMTB  kat.2) – Gryfino – miała być etapówka, ale zainteresowanie było zbyt małe. Skończyło się na maratonie MTB, gdzie na najdłuższym dystansie do pokonania 54 km i prawie 600 m przewyższenia. Co warto zaznaczyć maraton rozgrywany jest na jednej pętli.

Wtorek – 3.05.2016

 • Puchar Mazowsza MTB XC (SKMTB kat.2) – Zgierz – sprawdzona ekipa, sprawdzona lokalizacja. Będzie kolejny dobry wyścig cross country.
 • Solid MTB (SKMTB kat.2) – Śrem – w Wielkopolsce nie będzie nudy w majówkę. Oborniki, Chodzież, Gorzów Wielkopolski, a na koniec Śrem. Tu do wyboru trasy 29 oraz 55 km. Ciekawe czy komuś wystarczy nogi, żeby ogolić wszystkie te wyścigi? ;)

PROsi

Maja Włoszczowska, Monika Żur oraz Stefania Staszel plus Alicja Ratajczak, Nikol Płosaj i Weronika Humelt wystartują w etapówce szosowej Gracia Orlova w Czechach. W sąsiedniej Słowacji w sobotę krajowy czempionat w maratonie mtb. Tego samego dnia z kolei w Czechach puchar tego kraju w cross country w Teplicach, gdzie obok Petera Sagana pojawi się naprawdę sporo Polaków. Część zawodników pewnie będzie odpoczywać, bo już w kolejny weekend w Szwecji Mistrzostwa Europy.

Szosa

Długi weekend majowy to kilka wyścigów na szosie, które warto a czasem trzeba śledzić. W naszym regionie jeden z ważniejszych wyścigów U23 – Karpacki Wyścig Kurierów. W Wielkiej Brytanii Tour of Yorkshire w wersji męskiej i damskiej. W kraju mamy Wyścig o Puchar Prezydenta Grudziądza, Memoriał Andrzeja Trochnowskiego, Memoriał Romana Siemińskiego oraz zaczynające się zaraz po majówce – Grody Piastowskie. W temacie szosy zawsze najlepiej śledzić xouted.com oraz rowery.org – oni znają się na tym najlepiej :)


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0