Mazovia MTB Marathon w krainie lessowych wąwozów! [PR]

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Mazovia MTB Marathon w krainie lessowych wąwozów! [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


INFORMACJA PRASOWA


Cezary Zamana i jego największy cykl maratonów rowerowych MTB w Polsce zawita do Puław już 1 maja. Miasteczko rowerowe i całe zaplecze imprezy będzie usytuowane w porcie jachtowym Marina-Puławy.

Będzie to doskonała okazja, żeby kibicując zawodnikom skorzystać z bogatej infrastruktury obiektu oraz bliskości Wisły. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji. Do dyspozycji zawodników będą – rozległy kompleks rekreacyjny z przystanią i placem zabaw, miejsce na polu campingowym i camperowym oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Idealne miejsce na długi majowy weekend.


Mazovia_Puławy 2016 mapa trasa


Trasa wyścigu przebiega przez pofałdowane tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, które naszpikowane są wąwozami, jarami i technicznymi odcinkami. Dużym wyzwaniem dla maratończyków będą liczne podjazdy, m.in. na stok narciarski w miejscowości Parchatka!

Dla uczestników organizatorzy przygotowali aż cztery zróżnicowane trasy przystosowane do każdej grupy wiekowej. Dla dzieci dystans Hobby (7 km), dla dorosłych Fit (27 km) i Mega (56 km), natomiast dla osób szukających mocnych doznań jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż 84 km! Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.


mazovia mtb 2016 puławy profil trasy


Dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami i upominki.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13:00 będą tam organizowane konkursy z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Ciekawostką będzie klasyfikacja dla mieszkańców Puław. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Zapisy dla mieszkańców w dniu maratonu w biurze zawodów w godz. 8:00-11:00 lub na adres biuro@mazoviamtb.pl do 30 kwietnia 2016 r.

Współorganizatorem zawodów jest miasto Puławy, a honorowy patronat nad imprezą przyjął Prezydent Puław.


Mazovia plakat A4 PUŁAWY 2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0