Pięć rzeczy, których zapominasz zrobić przed sezonem

HomeRóżności

Pięć rzeczy, których zapominasz zrobić przed sezonem

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Aaaaaaaa miałem to zrobić, ale wiesz… zapomniałem jakoś. Tekst, który na początku sezonu można usłyszeć dość często. W znacznej liczbie dotyczy to sprzętu, ale nie tylko. Zatem jakie to rzeczy?


FORMA


Spokojnie, nie tylko Ty :) Co roku robisz zimą coraz więcej, biegasz, tarzasz się w śniegu i lecisz do Calpe. Niestety Twoi znajomi też koniec końców – jakbyście się umówili, że nic nie robicie to by wyszło na to samo ;) Zazwyczaj myśl „kurde mogłem jednak więcej potrenować” pojawia się na pierwszym wyścigu sezonu wraz z pierwszym zapiekiem w nogach i pierwszym smakiem krwi w ślinie. Nie martw się, sezon jest długi, a dla pocieszenia możesz spojrzeć na wiosenne wyścigi szosowe i zauważyć, że nawet prosi mają jeszcze „zimowe” sylwetki.

mark-cavendish-omega-2014-4


KUPIĆ ŻELE


„Ej masz żela pożyczyć?”. Tak to już niedługo. Więc weź zamów przez internet albo idź do sklepu. Lepiej dla zdrowia jeść swoje ulubione odżywki. Chociaż pewnie po zimowej przerwie i tak organizm się zdziwi jak mu zapodasz żela na pierwszym wyścigu.

żele ote


ZROBIĆ SERWIS


Szczególnie jeśli zimą jeździsz tym samym rowerem na którym startujesz. Pamiętaj, że wyczyszczenie napędu to nie serwis. Sprawdź hamulce, kable, amortyzator…. Mleko w oponach po zimie pewnie też jest do niczego. Jeśli jeździsz na dętkach to sprawdź czy dętka, którą wozisz pół roku w torebce nie jest jeszcze przetarta. Im szybciej to zrobisz, tym będzie Cię to mniej kosztowało, zarówno finansowo jak i nerwowo. Twojego serwisanta też ;)

accent peak serwis


OGOLIĆ NOGI


Znasz to, co? Wychodzi pierwsze słoneczko, jarasz się, że wyjdziesz pokręcić na krótko, ale zdajesz sobie sprawę z tego że narobisz wiochy, bo busz na nogach. Nie pytaj dlaczego masz je ogolić, po prostu to zrób – nie chcesz wyglądać jak Peter „Sagand” Sagan.

sagan yeti


ZAPISAĆ SIĘ NA ZAWODY


Oczywiście jak spóźnisz się z zapisami na maraton to pół biedy bo stracisz jakieś 20 zł, ale jeśli naprawdę kochasz góry i jeździsz etapówki to prędziutko prędziutko bo im później się zapiszesz tym drożej zapłacisz.

cyclist facepalm


SEZON JUŻ RUSZA, NIE ZAŚPIJ I NIE ZAPOMNIJ O NICZYM! ;)


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0