Roszady personalne w kolarstwie górskim

HomeSportKross Racing Team

Roszady personalne w kolarstwie górskim

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Przełom roku to ten moment, kiedy zawodnicy zmieniają kluby albo przedłużają kontrakty. Nawet na naszym polskim podwórku, które zawodowych ekip MTB ma trzy dwie, coś tam się dzieje.

Z punktu widzenia profesjonalnego kolarstwa górskiego trzeba odnotować zakończenie działalności 4F Scott Racing. Drużyny, której zawodnicy mieli przywieźć z Rio przynajmniej jeden medal:

– Od kilku miesięcy dążyłem do stworzenia nowej grupy, tym bardziej, że mam do dyspozycji taki talent, jak Paula Gorycka. Już dwa lata temu zdobyła ona brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata. Postanowiłem wokół niej zbudować grupę zawodową, a naszym celem długofalowym jest zdobycie medalu olimpijskiego na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku – powiedział Piątek podczas prezentacji grupy w Warszawie.

Życie plany zweryfikowało, drużyny nie ma, ale 4F nie rezygnuje z zaangażowania także w kolarstwo. Na początku stycznia Katarzyna Niewiadoma ogłosiła, że została Ambasadorką marki 4F. Współpracę z marką także w roli ambasadorów kontynuują Andrzej Piątek oraz Paula Gorycka, która według naszej wiedzy w 2016 stawia na sponsoring indywidualny. Monika Żur przeszła do francuskiej ekipy BH SR Suntour KMC. Piotr Konwa na chwilę obecną nie ma klubu na sezon 2016.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/teambhsuntourkmc/photos/a.142033785954209.31767.142017805955807/568234236667493/?type=3&theater/” width=””/]


Czerwony pociąg czyli JBG-2 (drużyna UCI) liczy dziś 7 osób (Adrian Brzózka, Piotr Brzózka, Wojciech Halejak, Mariusz Michałek, Tomasz Dróżdż, Patryk Piasecki, Mariusz Kozak), ale zanosi się, że będzie jeszcze jedna lokomotywa. Póki co cierpliwie czekamy na odsłonięcie kart. Wszystko już jasne.

Kross Racing Team (drużyna UCI) zmienia skład na 2016 na tyle, że o wyjeździe do Rio myślą teraz wszyscy jej członkowie – Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Bartłomiej Wawak oraz najnowszy nabytek – Fabian Giger. Kornel Osicki nadal będzie się ścigać, ale przede wszystkim będzie zaangażowany w rozwój młodzieży w ramach SMS Żywiec i drużyny SMS Żywiec Kross Junior Team.


Kross Racing Team 2016,__ materiały prasowe KROSS


Marka Kellys oprócz wspierania juniorów młodszych w cross country w 2016 postanowiła powołać Kellys Team, który jest aktualnie w trakcie rejestracji. Czteroosobowa drużyna postawi praktycznie na większość odmian kolarstwa górskiego – od zjazdu, przez enduro po cross country i maraton. W jej barwach będą jeździć specjalista od enduro -Mateusz Baliński, od zjazdu – Bartosz Giemza, bmx – Krzysztof Kaczmarczyk oraz od XCO i XCM Karolina Kręgiel.Mamy też kilka dobrych, choć nieformalnych z punktu widzenia UCI/PZKol drużyn, w których też zaszło parę zmian:

  • Romet MTB Team – w składzie pozostają Bartosz Janowski, Dominik Grządziel, Marcin Motyka oraz Katarzyna Polakowska / odchodzi Dariusz Poroś oraz Aleksandra Misterska a dołącza … :)
  • Volkswagen MTB Team – w składzie pozostają Bogdan Czarnota, Michał Ficek, Michalina Ziółkowska / dołącza Katarzyna Solus Miśkowicz oraz … :)
  • Votum MTB Team Wrocław – po dwóch latach w Romecie do składu wraca Dariusz Poroś

Na międzynarodowych klubach MTB też mamy kilka zmian:

  • Nino Schurter przedłuża swój kontrakt z Scott Odlo do 2020 roku czyli do IO w Tokio;
  • Eva Lechner odchodzi z Sudtirol Colnago do Luna Chix
  • Fabian Giger odchodzi z Sudtirol Colnago do Kross Racing Team
  • Rudi van Houts przechodzi z Multivan Merida do CST Superior Brentjens MTB Team
  • Anna Terspstra dołącza do Ghost Factory Racing
  • Sascha Weber dołącza do BQ Cycling

To na pewno nie wszystko, tu i tam postawiliśmy …, bo słyszeliśmy że coś jeszcze się szykuje.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 1