W poszukiwaniu Mistrza Świata

HomeReprezentacja

W poszukiwaniu Mistrza Świata

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Abyśmy mogli cieszyć się sukcesami na miarę Mai Włoszczowskiej czy Michała Kwiatkowskiego zawsze trzeba być krok przed. Oznacza to mocne zaangażowanie się w pracę z młodzieżą, dzięki której już od najmłodszych lat, uczestniczymy w rozwoju nowego pokolenia przyszłych Mistrzów Świata.

Pierwsze przetarcie

Kadra narodowa MTB juniorów właśnie odbyła swoje pierwsze zgrupowanie. Przy współudziale trenera Rafała Hebisza oraz całego sztabu specjalistów w dniach 18-30 kwietnia w Bardzie Śląskim młodzi kolarze doskonalili umiejętności zarówno wytrzymałościowe, poprawiali swoją technikę jazdy oraz uczestniczyli w zajęciach teoretycznych.

Zaplecze

Bazą noclegową był niezawodny HOTEL Bardo, który umożliwił korzystanie z sal fitness, basenu, sauny oraz gabinetów odnowy biologicznej. Lokalizacja bazy akurat w tym miejscu nie było przypadkowe. W okolicy istnieje wiele profesjonalnych tras, które pomagają w treningu specjalistycznym, a dodatkowo jest to świetna baza wypadowa np. na Rychlebské Stezky czy trasy w okolicach Srebrnej Góry, gdzie można doskonalić swoje umiejętności techniczne.

Trening

Kadrowicze mieli bardzo bogaty plan działań.  W godzinach porannych odbywał się trening korekcyjny, stabilizacyjny lub gimnastyczno-akrobatyczny, prowadzony przez fizjoterapeutę Bartosza Moskwę. W godzinach przedpołudniowych realizowano specjalistyczny trening rowerowy,  przeprowadzany pod okiem Arkadiusza Perina i Rafała Hebisza. W godzinach wieczornych odbywały się zabiegi fizjoterapeutyczne, wykłady i pogadanki przy wspólnie przygotowanym posiłku.

Zawodnicy

Na chwilę obecna wąską kadrę tworzą:

  • Aleksandra Klimczak, mistrzyni Polski juniorek młodszych
  • Estera Siarka – wicemistrzyni Polski juniorek młodszych
  • Maja Drelak – II wicemistrzyni Polski juniorek młodszych
  • Filip Helta – II wicemistrz Polski juniorów
  • Tomasz Rzeszutek – mistrz Polski juniorów młodszych
  • Stanisław Nowak – zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Polski juniorów młodszych w kolarstwie przełajowym

Szkolenie każdego zawodnika jest wsparciem dla trenerów klubowych, którzy dbają o rozwój swoich podopiecznych przez większą część roku. Ponadto Gabriela Wojtyła i Marceli Bogusławski przygotowują się indywidualnie w ramach szkolenia organizowanego w macierzystych klubach.

kadra mtb zgrupowanie kwiecień 2015 12

Wskazani przez trenera Kadry zawodnicy są wspierani przez firmę Kellys, która przekazała na rzecz młodzieży rowery testowe Kellys Stage 90. Rowery zostały już gruntownie przetestowane zarówno przez zawodników, jak i trenera kadry Rafała Hebisza, który tak mówi o rowerach:

Kellys Stage 90 został przez nas wybrany nie bez przypadku. Jest to bardzo sztywny i zwrotny rower, który po niewielkich modyfikacjach sprawdzi się idealnie w zawodach wysokiej rangi. Sam osobiście byłem pod ogromnym wrażeniem łatwości prowadzenia oraz manewrowości tego sprzętu.

Co dalej?

Kolejnym etapem szkolenia były zawodu UCI Junior Series w niemieckim Heubach, które odbyły się 3 maja. Wystartowali w nich Gabriela Wojtyła, Estera Siarka, Aleksandra Klimczak, Filip Helta i Tomasz Rzeszutek. Wyścig pozwolił uzupełnić wiedzę o każdym z Kadrowiczów. Następnie, po krótkim odpoczynku, zawodnicy przyjadą do Wrocławia. Na Akademii Wychowania Fizycznego przejdą kolejne badania wydolnościowe, które mają dostarczyć informacji o efektywności prowadzonego treningu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0