Kalendarzowy updejt – finały i przełaje

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – finały i przełaje

Niby wrzesień to czas, kiedy powinny się przede wszystkim domykać generalki różnych cykli MTB. Jednak okazuje się, że jeden sezon się nie skończył, a tu już z buta rusza ściganie błotniaków.

Dobre ściganie, z możliwością obejrzenia w serwisie VIER, zapowiada się na pierwszej edycji Soudal Classics, która rozegrana zostanie w belgijskim Neerpelt. W tym miejscu warto przypomnieć, że rywalizacji udziału nie będzie brał wielokrotny triumfator – Niels Albert. Drugie ściganie to Toi Toi Cup, którego pierwsza edycja będzie miała miejsce w czeskim Loštice. Oba wyścigi są oczywiście wpisane do kalendarza UCI. W Polsce w tym roku nie ma żadnych zawodów z kalendarza UCI. Nie zmienia to faktu, że dla miłośników przełajów co weekend będzie propozycja. Więcej szczegółów w tym tekście.

Wracając do kolarstwa górskiego, to najbliższy weekend przyniesie kilka rozstrzygnięć. Finał rozegrany zostanie w Kielcach (MTB Cross Maraton), gdzie na zawodników na mecie będzie czekało ciepłe i suche zaplecze hali Targów Bike Expo. Drugie rozstrzygnięcie to Mielnik (Maratony Kresowe), gdzie ponoć impreza zamykająca sezon jest owiana taką legendą, że od dawna w tym mieście nie ma wolnych noclegów. Jak to zwykło być na Kresowych – impreza ma charakter międzynarodowy i apolityczny łącząc w jednej pasji zawodników z Polski, Litwy, Białorusi, a czasem także i Rosji czy Ukrainy. Czwarta, ostatnia edycja w Szczecinie – Gryf Maraton. Kolejny finał to Łysogórki, które rozstrzygnięte zostaną po raz 12(!!!). To lokalny wyścig cross country, gdzie właściciel terenów świetnie pokazuje jak można w okresie letnim dobrze wykorzystać stok narciarski. W weekend także finał Grand Prix Euroregionu Silesia, który rozegrany zostanie w Wodzisławiu Śląskim.

Wracając do maratonów, to przedostanie eliminacje w Poland Bike Marathon (Jasienica), Skandia Maraton (Dąbrowa Górnicza), Leszczyńska Liga Rowerowa (Górzno) oraz Garmin MTB Series (Elbląg). Jeśli jesteś z tych, co wybierają ogórki do golenia, to pewnie pojedziesz do Sochocina na Legię.

W temacie cross country warto zerknąć na CykloOpawy, które jak zwykle rozegrane zostaną w Głuchołazach. Oprócz tego przedostania edycja Małopolskich Sprintów Rowerowych – tym razem w Chrzanowie.

Niegórskie i nieprzełajowe klimaty zbliżającego się weekendu do rozważenia to MŚ na szosie oraz targi Bike Expo w Kielcach.

COMMENTS

DISQUS: 0