HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: Jasienica koło Ostrowi Mazowieckiej już czeka

LOTTO Poland Bike Marathon wkracza w decydującą fazę i trzeci raz z rzędu wystartuje w powiecie Ostrów Mazowiecka, znajdującym się w północno-wschodniej części Mazowsza. W niedzielę 28 września w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się dwunasty, przedostatni już etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Wracają „puszczańskie klimaty” z nieco skróconymi dystansami. Nieprzypadkowo, bo dwa tygodnie później 12 października zostanie rozegrany finał LOTTO Poland Bike Marathon, na znacznie trudniejszej trasie w warszawskim Wawrze.

Kolorowe miasteczko kolarskie, Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się w Jasienicy w powiecie Ostrów Mazowiecka, tak jak przed rokiem, w pobliżu Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia ks. płk. Antoniego Warakomskiego przy ulicy Pawła Jasienicy 23.

– To już jedna z ostatnich szans na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Warto zatem wystartować, poprawić swój tegoroczny dorobek i miejsce w „generalce” – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Będzie to jednocześnie idealna rozgrzewka przed finałowym etapem całego cyklu w Wawrze. Stąd nieco krótsze dystanse i łatwiejszy profil trasy, która w powiecie Ostrów Mazowiecka wiedzie głównie przez dukty leśne i szlaki Puszczy Białej. Absolutnie do przejechania dla każdego. Stosunkowo łatwa i przyjemna. Zapraszam miłośników „dwóch kółek” do Jasienicy w powiecie ostrowskim w niedzielę 28 września.

Rywalizacja odbędzie się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (45 km), MINI (27 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa powiatu Ostrów Mazowiecka). Dodatkowo na trasie MINI (27 km) mieszkańcy powiatu Ostrów Mazowiecka będą rywalizować w mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

XII etap LOTTO Poland Bike Marathon w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej.

BIURO ZAWODÓW

Jasienica, powiat Ostrów Mazowiecka – w pobliżu Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia ks. płk. Antoniego Warakomskiego, ul. Pawła Jasienicy 23 (Miasteczko Poland Bike) – 27 września (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 28 września (niedziela) godz. 8.00-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2000-2003, sektor II – rocznik 2004-2007)
11.15 – start dystansu FAN (8 km)
12.15 – ustawianie zawodników w sektorach (I-VIII) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 – start dystansów MAX (45 km) i MINI (27 km)
12.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
14.00 – dekoracja dystansu FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.30 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0