Kalendarzowy updejt – finały, medale, koszul z orłem

HomeKALENDARZJBG-2

Kalendarzowy updejt – finały, medale, koszul z orłem

mtb obiszów mp xcm 2014Z każdym kolejnym wpisem w temacie kalendarza zawodów będzie coraz smutniej. Smutniej, bo sezon xcm/xco/xce się powoli kończy i będzie coraz mniej rzeczy do wymieniania w updejcie. A już 11 października zamieniamy XC na CX. Póki co jednak czas na ostatnie punkty, walkę o każde oczko w rankingu i korzystanie z póki co ciepłej jesieni.

Na świecie

Może nie tyle na świecie, co w europie z naszego punktu widzenia dwa ważne ścigi. Pierwszy to Puchar Czech, gdzie wszystko wskazuje na to, że Ania Szafraniec (Kross Racing Team) w najbliższą sobotę przypieczętuje swój triumf w klasyfikacji generalnej. Na pewno, jak to zwykle ma miejsce, na starcie stanie wielu Polaków. Zawody rozegrane zostaną w miejscowości Zadov na rundzie liczącej 4150 m i 135 m przewyższenia. To w sobotę.

W niedzielę w niemieckim Bad Salzdetfurth rozegrana zostanie finałowa edycja KMC Bundesliga MTB. Obsada każdego z wyścigów elity będzie imponująca, a Polskę reprezentować będzie Maja Włoszczowska (Liv PRO XC).

PRO w Polsce

Najważniejsze ściganie zbliżającego się weekendu w Polsce to nic innego, jak Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które drugi rok z rzędu rozegrane zostaną w Obiszowie na dość specyficznej, interwałowej i selektywnej trasie, której wielu zawodników w zeszłym roku nie wytrzymało, głównie ze względu na spory upał:

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/maratony.MTB.XC/photos/a.126653227401854.22357.124749907592186/563393793727793/?type=3&theater/” width=””/]

 

Wszelkie niezbędne informacje organizacyjne znajdują się w notkach prasowych – tu, i tu. Jeśli chodzi o rywalizację sportową, to w kategorii zawodników z licencjami o utrzymanie tytułu z zeszłego roku będzie walczyła ekipa JBG-2. Nie można jednak zapominać o Bartoszu Banachu, który na tej trasie już wcześniej pokazywał swoją moc. Ostatnio nadzwyczaj dobrze na płaskiej trasie w Poznaniu wypadł Bogdan Czarnota, może w Obiszowie też zaskoczy. Nie można zapominać o Piotrze Kurczabie, Alexie Dorożale, czy Michale Kowalczyku. Wśród kobiet walka o koszulkę z orłem rozegra się między zawodniczkami Kross Racing Team – Kasią Solus Miśkowicz i Anią Szafraniec, możliwe że do walki dołączy się także Aleksandra Dawidowicz.

Amatorzy maratonów w Polsce

Obiszów otwarty jest także na amatorów, którzy mogą rywalizować na trasach liczących 35 albo 70 km. W tym roku, w związku z przepisem 1.2.019 ściganie w amatorach będzie na dużo wyższym poziomie niż rok temu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. W sobotę większość miłośników pjur emtebe będzie pewnie ścigać się w Piwnicznej na MTB Marathon. Tego samego dnia odbywa się także Bieruń Bike Maraton, gdzie do wyboru dwie trasy – 35 km jako MTB oraz niespełna 17 km jako rekreacyjna.

W niedzielę z kolei bardzo ciekawy maraton w ramach Kresowych w Supraślu. To jedna z lokalizacji, które eksploatowane są także przez Cezarego Zamanę. Trasa ma bardzo interwały charakter, a mimo, że góry są daleko, to nie brakuje sztywnych podjazdów i szybkich zjazdów.

Alternatywą na niedzielę jest płaska trasa w Kozienicach w ramach cyklu Legia MTB. Runda liczy 14 km.

Amatorzy XCO / XCE w Polsce

Kolarski weekend zapowiada się w Lublinie, gdzie w sobotę będzie ściganie XCE, a w niedzielę XCO. Całość w ramach cykli Eliminator MTB oraz AZS MTB CUP. Alternatywne pomysły w innych częściach kraju – finał Trzech Wieży, który wyrasta na godny uwagi cykl XCO oraz finał Pucharu Smoka w Kątach, imprezy z tradycjami, która odbywa się już od kilku lat.

COMMENTS

DISQUS: 0