HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Mistrzostwa już za niecałe dwa tygodnie!

Już za niecałe dwa tygodnie (13 – 14 września) w Obiszowie pod Głogowem rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. W rywalizacji udział wezmą zarówno amatorzy, jak i polska elita MTB. Dodatkowo rozegrane zostaną mistrzostwa Polski: górników, policjantów i leśników. Amatorzy o mistrzowskie tytuły powalczą na dystansie 70 km, czyli tak jak elita kobiet. Elita mężczyzn do pokonania będzie miała trzy pętle, czyli 105 km. Pula nagród podczas zawodów to ponad 50 tys. zł, w tym cenne nagrody do rozlosowania w loterii Teletombol!

Impreza rozpocznie się już w sobotę 13 września dość nietypowo, bo od zawodów biegowych. O godzinie 15 częściowo po trasie maratonu rozegrany zostanie I Bieg Przełajowy o Puchar Bike Parku Obiszów. Do wybory dwa dystanse mini – 4 km oraz pełny – 12 km. Startować mogą osoby od 16 roku życia. O godz. 18 zaplanowano oficjalny trening przed mistrzostwami. W niedzielę zawody rozpoczną się od Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w kategoriach: żak – żakini, młodzik – młodziczka, junior młodszy – juniorka młodsza. Mistrzostwa będą okazją do zainaugurowania Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. O godz. 12 na trasę ruszą kolarze, którzy powalczą o złoty medal mistrzostw Polski w kategorii elita mężczyzn i elita kobiet. Na 12.15 zaplanowano start uczestników mistrzostw kraju amatorów. O 12.30 start Pucharu Bike Parku oraz uczestników mistrzostw Polski: leśników, policjantów i górników. Ważna informacja! Sobotni bieg można połączyć z niedzielnym startem w maratonie MTB. Prowadzona będzie oddzielna klasyfikacja w dwuboju. – Trasa mistrzostw Polski, dzięki pomocy Nadleśnictwa w Głogowie, pomimo niesprzyjającej aury jest już przygotowana. Zapraszamy więc codziennie do treningu – mówi Artur Chodor – Dyrektor Mistrzostw Polski.

Wciąż można zgłaszać się do zawodów. Formularz znaleźć można na stronie mtbobiszow.pl. Osoby, które będą chciały wziąć udział w biegu zapłacą 40 zł do 12 września i 50 zł w dniu startu. W przypadku dwuboju opłata startowa wynosi 60 zł. Maraton MTB to koszt 40 zł do 12 września i 50 zł w przeddzień i w dniu zawodów. W ramach startowego zawodnicy otrzymają pakiet startowy, na który składać się będą: skarpetki, bidon, wyjątkowe medale, a także świadczenia takie jak: catering, bezpłatne pole namiotowe, udział w teletomboli, bufet zawodniczy, serwis rowerów, mycie rowerów, natryski, elektroniczny pomiar czasu. Warto też dodać, że najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach, czyli w sumie ok. 60 osób, nagrodzeni zostaną pamiątkowymi statuetkami oraz cennymi upominkami.

Zapraszamy do Obiszowa!

KONTAKT:
Artur Chodor – Dyrektor Wyścigu Tel. 661 690 666
Aleksandra Szumska – Rzecznik Prasowy Tel. 609 483 258

PROGRAM

SOBOTA – 13 września 2014

MIEJSCE: OBISZÓW – BOISKO
Od 11 do 19 czynne będzie biuro zawodów dla MTB
I BIEG PRZEŁAJOWY
12.00 – 14:30 – Otwarcie biura zawodów, rejestracja, wydawanie numerów startowych
15.00 – Start I Biegu Przełajowego – MTB Obiszów
15.30 – Imprezy rozrywkowe dla kibiców
16.30 – Przewidywana meta biegu
17.00 – Prezentacja zwycięzców – dekoracja
17.00 – Zamknięcie trasy biegu

NIEDZIELA – 14 września 2014

MIEJSCE: OBISZÓW – BOISKO
8.00 – 10.30 – Rejestracja w biurze zawodów
9.00 – Start Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich
11.00 – Uroczyste Otwarcie Mistrzostw Polski XCM
12.00 – Start Mistrzostw Polski w maratonie XCM
12.15 – Start Mistrzostw Polski Amatorów
12.30 – Start Pucharu Bike Parku, MP Policji, MP Leśników, MP Górników
12.30 – Dekoracja najmłodszych kategorii
17.00 – Prezentacja zwycięzców, dekoracja, wręczenie nagród we wszystkich kategoriach

COMMENTS

DISQUS: 0