Puchar Polski uratowany?!

HomeSportZapowiedzi

Puchar Polski uratowany?!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W ostatnim czasie na naszych stronach pojawił się szereg tekstów poruszających kwestię kondycji cross country w Polsce. Póki co jedynej odmiany kolarstwa górskiego, która może liczyć na uwagę MSiT z racji obecności na Igrzyskach Olimpijskich. Większość poruszanych kwestii tyczyła się przede wszystkim złej kondycji tej dyscypliny w Polsce oraz braku jakiegokolwiek długoterminowego planu działania. W Polsce spora część zawodników przykłada się do startów tylko do połowy lipca, bo wtedy to rozgrywane są Mistrzostwa Polski oraz finał EOOM. Potem już raczej #nikogo. O tym co proponowaliśmy i jakie były scenariusze związane z PP XCO możesz poczytać tu, i tu.

Puchar Polski uratowany?!

Póki co nie ma miejsca na hurra optymizm, bo udało się podłączyć pacjenta co najwyżej do aparatury podtrzymującej życie. Co to oznacza? Że udało się namówić kilku organizatorów, aby w ramach zawodów, które organizują wyasygnowali 5500 złotych na nagrody finansowe dla zawodników, a w zamian za to otrzymali prawo do organizacji jednej z edycji Pucharu Polski.

Co ciekawe, i tu mogę nieskromnie się pochwalić, po tym jak na początku maja PZKol podał nowych organizatorów kolejnych edycji PP XCO udało mi się w zaledwie kilka godzin porozumieć się z PZKol (w osobie Andrzeja Piątka) oraz dwoma organizatorami, tak że liczba edycji PP XCO powiększyła się z 4 do 6. Co więcej – jest spora szansa na to, że będą jeszcze dwie edycje we wrześniu. Rozmowy trwają, trzymajcie kciuki!

Puchar Polski 2015

Tak jak napisałem, tegoroczna edycja to wersja przejściowa. Albo operacja się uda i pacjent przeżyje albo mimo „sukcesu” w 2014, w roku kolejnym będzie zgon. Od 25 maja 2014 przez kolejne dwa lata zawodnicy zbierają punkty UCI niezbędne do kwalifikacji olimpijskich. Najprościej jest to robić na swoim podwórku. Dlatego celem na 2015 jest by wszystkie rundy Pucharu Polski były wpisane do kalendarza UCI jako wyścigi klasy C1 lub C2. Jeśli udałoby się dogadać z Czechami oraz Słowakami i odpowiednio zgrać kalendarze, to my byśmy ścigali się u nic, oni u nas – i wszyscy by na tym skorzystali. Zobaczymy. Andrzej Piątek w ostatniej rozmowie zapewniał mnie, że na jesieni tego roku na 2015 zostanie ogłoszony konkurs na poszczególne edycje Pucharu Polski w cross country, maratonie oraz Mistrzostw Polski. Nie wiem czy już w przyszłym roku, ale docelowo o organizację MP będzie mógł się ubiegać tylko i wyłącznie pozytywnie oceniony organizator edycji PP.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/PZKol/posts/793198387359842/” width=”550″/]

 

Kalendarz Pucharu Polski w cross country 2014:

  • Rusza Peleton – Białystok – 13.04.2014
  • Górale na Start – Boguszów Gorce – 16.06.2014
  • Bieniasz Bike – Tarnów – 22.06.2014
  • „Jedziemy dla Marka” – Gielniów – 28.06.2014
  • Górale na Start – Wałbrzych – 06.07.2014
  • Sandstone MTB Race – Sławno – 10.08.2014
  • … – wrzesień 2014 (do potwierdzenia)
  • … – wrzesień 2014 (do potwierdzenia)

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1