Strzykawka przyjacielem kolarza ;)

HomeTrening

Strzykawka przyjacielem kolarza ;)

trenuj zdrowo i skutecznie 4sportlab

Dopiero co odtrąbiłem Kolarski Nowy Rok. A jak nowy rok, to i postanowienia noworoczne. W przypadku kolarza to dużo bardziej skomplikowane niż w przypadku przysłowiowego Kowalskiego. Dlaczego? Kowalski postanowi przeczytać o jedną książkę więcej niż w roku poprzednim, wypić o jedno piwo mniej i ruszać się więcej. Nie, postanowi w końcu się ruszyć! A kolarz? Ten, prawie zawsze o  myśłi tylko o podium – albo żeby się do niego zbliżyć albo znów na nim stanąć albo żeby trzymać cały czas najwyższy stopień dla siebie. Do tego trzeba nieustannie poprawiać parametry swojego organizmu – wszystkie. Ale czy wszystkie na raz, czy najpierw to, a potem tamto. Nie wiem, ale się dowiem.

Każdy szanujący się kolarz sezon przygotowawczy zaczyna od badań wydolnościowych. Tylko część z nich wie po co je robi, a jeszcze mniejsza część wie co zrobić, żeby wyniki kolejnych były jeszcze lepsze. Do tego dochodzi moda na badania, które robi coraz większa liczba amatorów z ambicjami. Albo z za grubym portfelem. Wspomniani amatorzy dziś dysponują często sprzętem porównywalnym, a czasem i przewyższającym ten, na którym ścigają się zawodnicy z licencjami. 

Zanim wydasz na badania 300 złotych i więcej, warto wydać 140 złotych, żeby raz na zawsze przekonać się o co w tym wszystkim chodzi i z czym to się je. W dniach 15-16 listopada 4sportlab w Warszawie organizuje seminarium „Trenuj zdrowo i skutecznie” na temat zastosowania badań wydolnościowych w treningu kolarskim. Seminarium jest o tyle interesujące, że nie będzie to tylko naukowe przynudzanie, ale będzie przede wszystkim oparte o praktykę i doświadczenia prelegentów. Nie byle jakich!

Trochę informacji z materiałów prasowych:

Organizator:

4SportLab – Warszawskie Laboratorium Przygotowania Fizycznego zajmuje się kompleksowymi badaniami medycznymi. Posiada najnowszy sprzęt oraz ekspertów niezbędnych do prowadzenia tego typu działalności. Dzięki stosowaniu nowoczesnych metod, w profesjonalny sposób ocenia stan zdrowia, ciała i przygotowania motorycznego sportowców. Firma przygotowuje indywidualne treningi, których realizacja pomaga osiągnąć cele treningowe, a przede wszystkim zapewnia ochronę stanu zdrowia.

Prelegenci:

Maja Włoszczowska – polska zawodniczka kolarstwa górskiego, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Polski w cross-country. Pod koniec listopada 2005 została uhonorowana srebrnym medalem Akademii Polskiego Sukcesu za wybitne osiągnięcia dla Polski w kolarstwie górskim. Otrzymała też tytuł najlepszej polskiej kolarki sezonu w plebiscycie dziennikarzy organizowanym przez PZKol. Postanowieniem Prezydenta RP za osiągnięcia sportowe została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz za wybitne osiągnięcia sportowe i za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania kolarstwa – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Marek Galiński – pseudonim „Diabeł” – najbardziej utytułowany polski kolarz górski, dziewięciokrotny mistrz Polski Cross Country (2000,2004-2011) i czterokrotny w maratonie MTB (2006-2007,2009-2010), dziesięciokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB, trzeci zawodnik mistrzostw Polski w kol. przełajowym, czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy. Kolarstwo uprawia od 16 roku życia. Swoją karierę zaczynał w START Tomaszów Mazowiecki, później kontynuował ją w LKS Optex Opoczno. W dalszej części kariery reprezentował: Lotto PZU (2001),CCC Polsat (2002-2004), PSB Atlas Orbea (2005), Wilier Atala Optex (2006), CCC Polsat (2007). Obecnie jest trenerem Kadry Narodowej Rosji kolarstwa Górskiego.

Tomasz Gabryś – dr hab. nauk o kulturze fizycznej, profesor nadzwyczajny AWF Kraków, kierownik Zakładu Teorii i Metodyki Sportu, trener lekkoatletyki i instruktor narciarstwa. Pracował na takich uczelniach jak AWF Katowice, AWF Warszawa, Uniwersytet Karola w Pradze, West Bohemia University w Pilźnie, Akademia Kultury Fizycznej w Kownie i Rydze. Współpracował z kadrą kolarzy górskich kobiet i mężczyzn w latach 2002-2003 oraz od 2004 z kolarzami górskimi (kadra mężczyzn) przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich w Atenach i Pekinie oraz z grupą zawodową kolarzy szosowych CCC-Polsat w zakresie diagnostyki treningu sportowego. Konsultant w zakresie fizjologii i planowania treningu sportowego grupy zawodowej kolarzy górskich JBG2. Był także fizjologiem kadry MTB Rosji oraz należał do sztabu kadry polski MTB w przygotowaniach do igrzysk w Londynie. 

Urszula Szmatlan-Gabryś – dr hab. profesor nadzwyczajny AWF Kraków, dr hab. z zakresu teorii sportu oraz dr nauk biologicznych o specjalności fizjologia człowieka. Pracownik AWF w Warszawie oraz Katowicach, aktualnie pracuje na Wydziale Rehabilitacji AWF w Krakowie. Brała udział w badaniach czołowych sportowców Rosji, w pływaniu, kolarstwie, lekkoatletyce, łyżwiarstwie szybkim oraz grach zespołowych. Przygotowywała zawodników judo oraz kolarstwa górskiego do igrzysk w Pekinie. Prowadziła badania we współpracy z Instytutem Sportu Uniwersytetu Central Lancashire w Preston (W. Brytania) nad wpływem zróżnicowanych wysiłków fizycznych, stosowanych w treningu sportowym na parametry fizjologiczne. Była także fizjologiem kadry MTB Rosji oraz należała do sztabu kadry polski MTB w przygotowaniach do igrzysk w Londynie

Krzysztof Ficek – ortopeda-traumatolog, lekarz sportowy, członek sztabu szkoleniowego PZKol do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, który wygłosi wykład na temat „Biomedyczne zagadnienia treningu w kolarstwie”. 

Michał Krawczyk – trener kolarstwa z bogatym doświadczeniem. Jest On absolwentem AWF Warszawa oraz Podyplomowego Studium Trenerskiego na AWF Pruszków. Trenował m.in. kadrę narodową kobiet w kolarstwie szosowym oraz takie teamy kolarstwa górskiego jak CCC-Polkowice czy też JBG2.

Michał Garnys – mgr. od 17 lat związany ze sportami walki. Zaczynał jako zawodnik judo w łowickim klubie MKS Zryw, a następnie AZS AWF Warszawa i Nastula Club, zdobywając szereg medali Mistrzostw Polski i Pucharów Europy w kategoriach juniorskich i seniorskich. Od 2008 roku prowadzi praktykę zawodową, która rozpoczęła się od współpracy z kadrą olimpijską judo do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w zakresie przygotowania fizycznego. Kolejne osiągnięcia to współpraca z czołową federacją MMA w Polsce- KSW w zakresie przygotowania fizycznego zawodników. Obecnie pracuje także z Kadrą Narodową kolarstwa torowego kobiet gdzie był w sztabie przygotowawczym do igrzysk w Londynie oraz zajmuję się przygotowaniem fizycznym występujących w ekstralidze siatkarzy AZS PW Warszawa. Jest autorem wielu publikacji naukowych w międzynarodowych czasopismach naukowych i specjalistycznych, a także prelegentem międzynarodowych konferencji naukowych.

Dwudniowe seminarium odbędzie się w dniach 15-16 listopada w pomieszczeniach nowoczesnego klubu biznesowego SkyBox na terenie stadionu Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej. Wydarzenie przewidziane jest na 140 uczestników. Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w tym projekcie, powinni odwiedzić stronę internetową www.4sportlab.pl – tam znajdą więcej informacji i będą mogli się zapisać.

trenuj zdrowo i skutecznie 4sportlab program seminarium

 [srp]

COMMENTS

DISQUS: 0